NASA запустило місію "Наполегливості" на Марс

NASA запустило місію "Наполегливості" на Марс

NASA запустило місію "Наполегливості" на Марс
NASA

Національне аерокосмічне агентство США успішно запустило марсохід "Наполегливість" на червону планету.

"Сьогодні досягнути важливої віхи - отримано сигнал. По суті "Наполегливість" (Perseverance) подзвонив додому, щоб повідомити, що він офіційно на шляху на Марс", - заявили у NASA.

Як додав директор програми запуску Омар Без, на данному етапі все відбувається нормально.

Для запуску марсоходу використали ракету Atlas V. Така ж ракета виводила на орбіту попередню місію на Марс "Curiosity". Запуск марсоходу "Наполегливість" відкладали кілька разів через несприятливі погодні умови. Тепер він має приземлитися на Марсі у лютому 2021 року.

Апарат має зібрати дані про поверхню й атмосферу планети, зразки ґрунту й кам’яних порід, які у складі нової місії пізніше мають вирушити на Землю. Все це допоможе вченим встановити, чи зможе на Марсі існувати життя і, зокрема, людська колонія.

"Наполегливість" укомплектований 23 спеціальними камерами та новою системою навігації. Він також несе експериментальну установку для збору ґрунту та два мікрофони для того, щоб вперше в історії записати звуки Марсу.

Окрім того, марсохід має залишити на планеті пам'ятну табличку на честь земних медиків, які боролися з коронавірусом.

Що відомо

  • 23 липня Китай запустив ракету Long March 5, яка має доправити на Марс перший в історії китайський марсохід.
  • Об’єднані Арабські Емірати стали першою арабською країною, яка відправила космічний зонд на Марс.
  • Апарат Європейського космічного агентства (EAS) ExoMars Trace Gas Orbiter (TGO) сфотографував зелене сяйво, яке виникає в кисневих шарах навколо Марсу.
  • Ілон Маск планує до 2050 року відправити на Марс мільйон людей. Для цього його компанія SpaceX будуватиме по сто кораблів Starship на рік.

Вибір редакції

На початок