Марсохід NASA зробив "селфі" власної тіні

Марсохід NASA зробив "селфі" власної тіні

Марсохід NASA зробив "селфі" власної тіні
. NASA

Марсохід Perseverance ("Наполегливість") Національного аерокосмічного агентства США (NASA) за допомогою камер для уникнення небезпек зробив кілька світлин власної тіні на Марсі.

Як пише Space, марсохід 18 лютого приземлився в кратері Єзеро завширшки 45 кілометрів. Світлини він зробив вихідні 6-7 березня.

Працівник Space UpClose зшив з двох світлин одну, яка демонструє обриси марсохода і кам'янисту місцевість, яку він лише почав досліджувати.

"Наполегливість" — центральна частина місії Mars 2020 вартістю 2,7 мільярда доларів, яка буде шукати ознаки давнього життя в Єзеро, а також збирати й зберігати десятки зразків для майбутнього повернення на Землю. Марсохід розміром з автівку швидко набирає швидкість. Перевірка приладів проходить добре, і робот вже провів кілька перших поїздок поверхнею Червоної планети.

"Сефлі" марсоходу
"Сефлі" марсоходу. space.com

"Perseverance" станом на 8 березня подолав 70 метрів на Марсі. Після того, як марсохід завершить свої поїздки Марсом, вивчаючи територію, він серйозно приступить до наукової роботи й збору зразків поверхні планети.

Що відомо

  • Національне аерокосмічне бюро США оприлюднило запис посадки роверу Perseverance ("Наполегливість") на поверхню Марсу, яку він здійснив 18 лютого. Також NASA оприлюднило перші звуки, які записав марсохід в атмосфері планети.
  • Запуск марсоходу Perseverance планували 12 червня, проте NASA перенесло відправлення через дефект з обладнанням наземних систем.
  • 30 липня 2020 NASA успішно запустило марсохід на Марс.
  • Марсохід американського космічного агентства NASA Perseverance надіслав на Землю аудіофайл, записаний під час його переміщення у космосі.

Читайте також

NASA пропонує всім охочим залишити своє ім'я на Марсі

На початок