Марсохід NASA зробив "селфі" власної тіні

Марсохід NASA зробив "селфі" власної тіні

Марсохід NASA зробив "селфі" власної тіні
NASA

Марсохід Perseverance ("Наполегливість") Національного аерокосмічного агентства США (NASA) за допомогою камер для уникнення небезпек зробив кілька світлин власної тіні на Марсі.

Як пише Space, марсохід 18 лютого приземлився в кратері Єзеро завширшки 45 кілометрів. Світлини він зробив вихідні 6-7 березня.

Працівник Space UpClose зшив з двох світлин одну, яка демонструє обриси марсохода і кам'янисту місцевість, яку він лише почав досліджувати.

"Наполегливість" — центральна частина місії Mars 2020 вартістю 2,7 мільярда доларів, яка буде шукати ознаки давнього життя в Єзеро, а також збирати й зберігати десятки зразків для майбутнього повернення на Землю. Марсохід розміром з автівку швидко набирає швидкість. Перевірка приладів проходить добре, і робот вже провів кілька перших поїздок поверхнею Червоної планети.

"Сефлі" марсоходу
"Сефлі" марсоходу. space.com

"Perseverance" станом на 8 березня подолав 70 метрів на Марсі. Після того, як марсохід завершить свої поїздки Марсом, вивчаючи територію, він серйозно приступить до наукової роботи й збору зразків поверхні планети.

Що відомо

  • Національне аерокосмічне бюро США оприлюднило запис посадки роверу Perseverance ("Наполегливість") на поверхню Марсу, яку він здійснив 18 лютого. Також NASA оприлюднило перші звуки, які записав марсохід в атмосфері планети.
  • Запуск марсоходу Perseverance планували 12 червня, проте NASA перенесло відправлення через дефект з обладнанням наземних систем.
  • 30 липня 2020 NASA успішно запустило марсохід на Марс.
  • Марсохід американського космічного агентства NASA Perseverance надіслав на Землю аудіофайл, записаний під час його переміщення у космосі.

Читайте також

NASA пропонує всім охочим залишити своє ім'я на Марсі

Вибір редакції

На початок