Командиром МКС стане французький астронавт

Командиром МКС стане французький астронавт

Командиром МКС стане французький астронавт
. ESA France

Новим командиром Міжнародної космічної станції (МКС) вперше стане французький астронавт Тома Песке. Він замінить росіянина Сергія Рижикова.

Як повідомило Європейське космічне агентство, це буде друга місія 43-річного французького астронавта на МКС. Він також стане третім серед європейців, хто очолить космічну станцію. Запуск капсули Crew Dragon, створеної американською компанією SpaceX, із новим екіпажем на МКС запланований на 22 квітня.

У космосі французький астронавт зосередиться на проведенні наукових експериментів у галузі медицини, властивостей матеріалів та біології.

У 2001 році Тома отримав диплом Вищої школи аеронавтики і космічних досліджень в Тулузі, а у 2006 році закінчив льотну школу авіакомпанії Air France, отримавши ліцензію пілота транспортної авіації. Перший раз на МКС він вирушив у 2016 році. Тоді його обрали з понад восьми тисяч претендентів.

Командиром МКС стане французький астронавт
Тома Песке. NASA

Міжнародна космічна станція — пілотована космічна станція на земній орбіті, створена для наукових досліджень у космосі. Будівництво розпочалось 1998 року й тривало у співробітництві аерокосмічних агентств Росії, США, Японії, Канади, Бразилії та Євросоюзу.

На МКС досліджуються космічна біологія, астрономія, невагомість, космічна медицина та науки про життя, вивчення космічної погоди. Вчені на Землі мають доступ до даних екіпажу і можуть змінювати експерименти або запускати нові, що зазвичай неможливо у випадку використання безпілотних космічних апаратів. Екіпажі здійснюють експедиції тривалістю кілька місяців, забезпечуючи приблизно 160 людино-годин впродовж робочого тижня в екіпажі з 6 осіб.

Що відомо

  • Американські астронавти Віктор Ґловер і Майкл Гопкінс 13 березня вийшли у відкритий космічний простір з борту Міжнародної космічної станції (МКС) для проведення ремонтно-монтажних робіт.
  • У NASA запропонували всім охочим залишити своє ім'я на Марсі.
  • Уперше в історії NASA побудує метеорологічну мережу на іншій планеті. Дані про навколишнє середовище на Марсі науковці почнуть отримувати вже у 2021 році після прибуття на планету марсоходу Perseverance.
  • Астронавти випробували піч на МКС, приготувавши порцію печива з шоколадною крихтою.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок