Як приземлився марсохід Perseverance. NASA оприлюднило перше відео з Марсу

Як приземлився марсохід Perseverance. NASA оприлюднило перше відео з Марсу

Оновлено
Як приземлився марсохід Perseverance. NASA оприлюднило перше відео з Марсу
. NASA

Національне аерокосмічне бюро США оприлюднило запис посадки роверу Perseverance ("Наполегливість") на поверхню Марсу, яку він здійснив 18 лютого. Також NASA оприлюднило перші звуки, які записав марсохід в атмосфері планети.

NASA презентувало відео під час пресконференції 22 лютого. Воно охоплює останні хвилини шляху марсоходу до моменту, коли він торкнувся поверхні Червоної планети.

На відеозаписі можна побачити момент розкриття парашуту, який загальмував спуск апарату, а також роботу двигунів перед його остаточною посадкою.

На останніх секундах відео потрапила реакція команди марсоходу, яка емоційно зустрічає новину про його успішну посадку.

Що "почув" марсохід

Також NASA оприлюднило перший аудіозапис, зроблений ровером невдовзі після посадки.

"Тепер, коли ви бачили Марс, послухайте його. Візьміть навушники та послухайте перші звуки, записані одним із моїх мікрофонів", – йдеться у дописі, розміщеному у Twitter від імені марсоходу.

На аудіозаписі тривалістю 18 секунд можна почути тріск і гуркіт, який нагадує пориви вітру в земній атмосфері.

Місце посадки Perseverance знаходиться в чотирикутнику розміром 1,2 на 1,2 кілометра, який наукова група неофіційно назвала Каньйон де Челлі на честь Національного пам'ятника в американському штаті Аризона.

За час, що минув від початку роботи роверу, він встиг передати на Землю близько 30 гігабайтів інформації. Perseverance є першим марсоходом в історії, який здатен робити не лише фото, але й знімати потокове відео.

Що відомо

  • Запуск марсоходу Perseverance планували 12 червня, проте NASA перенесло відправлення через дефект з обладнанням наземних систем.
  • 30 липня 2020 NASA успішно запустило марсохід на Марс.
  • Марсохід американського космічного агентства NASA Perseverance надіслав на Землю аудіофайл, записаний під час його переміщення у космосі.
На початок