Тиск на медіа: у Нацспілці журналістів розкритикували закон про дезінформацію

Тиск на медіа: у Нацспілці журналістів розкритикували закон про дезінформацію

Тиск на медіа: у Нацспілці журналістів розкритикували закон про дезінформацію
. pixabay

Запропонований Мінкультом законопроєкт "Про протидію дезінформації" спрямований на встановлення контролю влади над українськими медіа.

Так від імені Національної спілки журналістів України заявив її голова Сергій Томіленко.

"Пропонуємо уряду припинити обговорення і просування настільки конфліктного законопроєкту, який піддається критиці як українськими журналістами, національними медійними організаціями, так і міжнародною спільнотою. Закликаємо журналістські та інші громадські організації не брати участі в доопрацюванні шкідливого для медіа документу", — йдеться у заяві Томіленка.

Він наводить аргументи, чому законопроєкт викликає суперечності. Зокрема, документ пропонує розділити співробітників ЗМІ на два сорти – професійних журналістів і просто журналістів та "скасовує право акредитації в органах влади та інші закріплені в законодавстві права журналістів для тих, хто не увійде до провладної АПЖУ (Асоціації професійних журналістів). "Тобто журналісти з сотень медіа не зможуть потрапити до Верховної Ради чи на заходи в Офісі Президента", — пише Томіленко.

НСЖУ має свої пропозиції для боротьби з дезінформацією: "В Україні справді є проблема веб-сайтів, які видають себе за медіа і претендують на всі права журналістів. Для цього потрібна проста і прозора процедура реєстрації. Варто формалізувати вимоги до новинних вебсайтів, щоб вдосконалити існуючу регуляторну базу".

Читайте також: Як Мінкульт пропонує криміналізувати дезінформацію

Також у НСЖУ зазначили, що журналістам "дійсно потрібен Уповноважений або Омбудсмен, який захищатиме журналістів, наші права. Який не дозволить силовикам затягувати розслідування, імітувати діяльність і незаконно закривати справи. Який не миритиметься із цькуванням журналістів та медіа".

Спілка журналістів не увійшла і не входитиме до робочої групи Мінкульту щодо розробки нинішнього законопроєкту про дезінформацію.

Раніше Комісія з журналістської етики закликала уряд та Мінкульт зняти з розгляду законопроєкт про дезінформацію й наново почати підготовку законодавчих змін.

Як відомо:

На початок