ОБСЄ розкритикувала законопроєкт Мінкульту про дезінформацію

ОБСЄ розкритикувала законопроєкт Мінкульту про дезінформацію

ОБСЄ розкритикувала законопроєкт Мінкульту про дезінформацію
. Facebook

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Гарлем Дезір висловив занепокоєння через запропонований Мінкультом законопроєкт про дезінформацію.

Про це повідомляється на сайті ОБСЄ.

"Необхідність боротьби з дезінформацією мені зрозуміла, особливо в контексті нинішнього конфлікту в Україні і навколо неї. Однак не слід цього робити за рахунок свободи ЗМІ, впливу держави на медіаконтент та організації журналістської діяльності у країні", — зазначив Дезір.

Він наголосив, що чинне законодавство України вже передбачає механізми протидії суспільно небезпечній інформації.

Дезір звернув увагу на те, що кілька асоціацій ЗМІ та громадських організацій з питань свободи ЗМІ, Національний союз журналістів України та Європейська федерація журналістів "різко розкритикували новий проєкт закону, головним чином тому, що він передбачає надмірне втручання державного регулювання та контролю у сфері ЗМІ і згубно впливає на саморегулювання журналістів".

За словами Дезіра, саморегулювання, підтримка професійних стандартів журналістики й ініціатив із факт-чекінгу, незалежність ЗМІ, різноманіття джерел для розкриття неправдивої інформації, разом із розвитком медіаграмотності є "ключовими компонентами боротьби проти маніпуляції інформацією" та є критично важливими для забезпечення доступу до достовірної інформації.

Читайте також: Закон 7/9. Як Мінкульт пропонує криміналізувати дезінформацію

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ висловив готовність долучитися до обговорення з українською владою та "забезпечити правовий перегляд законопроєкту, щоб гарантувати, що це не вплине негативно на свободу ЗМІ та буде здійснено відповідно до міжнародних стандартів".

"Боротьба з дезінформацією виправдана. Однак права на свободу вираження, закріпленого в Конституції України та її зобов'язаннях перед ОБСЄ, а також у її міжнародних зобов'язаннях, слід повністю дотримуватися", — резюмував він.

Як відомо:

  • Раніше Міністерство культури, молоді та спорту України опублікувало проєкт закону щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації.
На початок