Два види журналістів: Мінкульт показав повний текст закону про дезінформацію

Два види журналістів: Мінкульт показав повний текст закону про дезінформацію

Два види журналістів: Мінкульт показав повний текст закону про дезінформацію
. pixabay

Міністерство культури, молоді та спорту України опублікувало проєкт закону щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації.

Відомство представило порівняльну таблицю з положеннями чинного законодавства і запропонованого проєкту. Серед основних змін — поділ журналістів на два види та створення Асоціації професійних журналістів України, яка має функціонувати, зокрема, за рахунок внесків її членів.

Так, професійним журналістом вважатиметься лише той, хто отримав національну прес-карту, видану Асоціацією професійних журналістів України.

Що ж до Асоціації, то вона створюється на установчих зборах, але, хто скликає збори, не вказується. На установчі збори мають прибути по три журналісти від таких осіб або їх правонаступників:

  1. Всеукраїнської громадської організації "Національна асоціація медіа".
  2. Асоціації "Індустріальний телевізійний комітет".
  3. Української Асоціації Видавців Періодичної Преси.
  4. Публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України".
  5. Всеукраїнської громадської асоціації "Комісія з журналістської етики".
  6. Національної спілки журналістів України.
  7. Юридичних осіб, що входять до системи державного іномовлення України.

На зборах усі присутні затверджують статут Асоціації, положення про Раду журналістів України, про Комітет професійної етики журналістів, а також зі складу присутніх обирають перший склад органів Асоціації: сім членів Ради журналістів України, Голову Асоціації та сім членів Комітету професійної етики журналістів.

У законопроєкті прописано, що Асоціація функціонує, зокрема, за рахунок вступних, щорічних та добровільних внесків її членів. Крім того, у документі зазначені вимоги до членів Асоціації. І якщо журналіст їм відповідає, то йому не можуть відмовити у членстві.

Як відомо:

На початок