Міністерство культури, молоді та спорту України опублікувало проєкт закону щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації.
Відомство представило порівняльну таблицю з положеннями чинного законодавства і запропонованого проєкту. Серед основних змін — поділ журналістів на два види та створення Асоціації професійних журналістів України, яка має функціонувати, зокрема, за рахунок внесків її членів.
Так, професійним журналістом вважатиметься лише той, хто отримав національну прес-карту, видану Асоціацією професійних журналістів України.
Що ж до Асоціації, то вона створюється на установчих зборах, але, хто скликає збори, не вказується. На установчі збори мають прибути по три журналісти від таких осіб або їх правонаступників:
- Всеукраїнської громадської організації "Національна асоціація медіа".
- Асоціації "Індустріальний телевізійний комітет".
- Української Асоціації Видавців Періодичної Преси.
- Публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України".
- Всеукраїнської громадської асоціації "Комісія з журналістської етики".
- Національної спілки журналістів України.
- Юридичних осіб, що входять до системи державного іномовлення України.
На зборах усі присутні затверджують статут Асоціації, положення про Раду журналістів України, про Комітет професійної етики журналістів, а також зі складу присутніх обирають перший склад органів Асоціації: сім членів Ради журналістів України, Голову Асоціації та сім членів Комітету професійної етики журналістів.
У законопроєкті прописано, що Асоціація функціонує, зокрема, за рахунок вступних, щорічних та добровільних внесків її членів. Крім того, у документі зазначені вимоги до членів Асоціації. І якщо журналіст їм відповідає, то йому не можуть відмовити у членстві.
Як відомо:
- Раніше Суспільне писало, як цим законом запропоновано саджати в тюрму на 7 років і стягувати штраф у 9 мільйонів за масову дезінформацію.