Центр "Бабин Яр" опублікував 300 тисяч документів часів окупації Києва

Центр "Бабин Яр" опублікував 300 тисяч документів часів окупації Києва

Центр "Бабин Яр" опублікував 300 тисяч документів часів окупації Києва УНІАН

Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" оприлюднив 300 тисяч нових документів з ХХ сторіччя, серед яких електронні копії архівних документів періоду нацистської окупації Києва 1941-1943 років та фонди районних управ.

"Загалом станом на сьогодні в цифровому архіві Меморіального центру доступно вже більше 800 тисяч документів. Серед них – електронні копії архівних документів періоду нацистської окупації Києва 1941-1943 років, актові книги РАЦСів, довідкові картотеки, фонди районних управ, інші документи, що стосуються трагічних подій у Бабиному Яру", – повідомили у пресслужбі центру.

Як відзначається, з початку 2021 року фахівці меморіального центру вже оцифрували 38 тисяч документів. Це, зокрема, документи з Шевченківської районної управи Києва, які містять списки мешканців міста 1941-1943 років.

"Документи, які ми знаходимо та оцифровуємо, можуть допомогти людям дізнатися про своє коріння, провести генеалогічне дослідження. Інформація, що міститься в них, є також важливою для дослідницької роботи з верифікації та пошуку імен жертв Бабиного Яру, а також з відновлення складу населення Києва до війни та в післявоєнний період", – зазначила директорка Архіву та проєкту "Імена" Меморіального центру "Бабин Яр" Анна Фурман.

Окрім того, центр почав регіональні дослідження з відновлення імен жертв Голокосту в Івано-Франківську та на півдні України.

Що відомо

  • Верховна рада встановила 14 травня Днем пам’яті українців, які рятували від переслідувань євреїв під час Другої світової війни.
  • Facebook почав видаляти повідомлення, в яких заперечується Голокост
  • Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" створив аудіовиставу для смартфонів.
  • Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" і ізраїльський національний меморіал катастрофи й героїзму "Яд Вашем" підписали угоду про співпрацю.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше