Центр "Бабин Яр" та ізраїльський меморіал "Яд Вашем" заявили про співпрацю

Центр "Бабин Яр" та ізраїльський меморіал "Яд Вашем" заявили про співпрацю

Центр "Бабин Яр" та ізраїльський меморіал "Яд Вашем" заявили про співпрацю УНІАН

Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" і ізраїльський національний меморіал катастрофи й героїзму "Яд Вашем" підписали угоду про співпрацю.

Про це повідомляє пресслужба центру "Бабин яр".

"Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" підписав угоду про співпрацю з ізраїльським національним меморіалом катастрофи (Голокосту) та героїзму "Яд Вашем". Угода включає обмін архівною інформацією щодо імен жертв трагедії, яка сталася в Бабиному Яру у 1941 році, а також створення спільних освітніх програм у майбутньому", – розповіли у пресслужбі.

Меморіал Яд Вашем був заснований 1953 року. В його архіві зберігаються сотні мільйонів документальних свідчень Голокосту. Крім того, центр веде найбільшу у світі базу імен жертв Голокосту, у якій сьогодні зберігається понад 4,8 мільйона особових справ.

Голова Наглядової ради Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" Натан Щаранський наголосив на важливості співпраці з ізраїльським центром.

"Яд Вашем є найважливішою установою у збереженні пам’яті про Голокост. У рамках цієї важливої ​​співпраці ми передамо "Яд Вашем" понад 800 нових імен тих, хто був убитий в Бабиному ярі. Об’єднання зусиль у дослідженні Голокосту між установами та архівами з усього світу є вирішальним для збереження пам'яті", – зазначив Щаранський.

Що відомо

  • На початку червня Наглядова рада Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" презентувала свої проєкти. Публікація чорнового варіанту концепції майбутнього музею Меморіалу Голокосту "Бабин Яр", над якою працювала команда російського режисера Іллі Хржановського, викликала бурхливу публічну реакцію.
  • Відомі українські діячі культури виступили з вимогою звільнити російського режисера та автора проєкту "Дау" Іллю Хржановського з посади художнього керівника меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".
  • Очільник Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович повідомив, що ідея передати меморіальний комплекс Голокосту Бабин Яр Інституту є логічною, однак наразі інституційна спроможність недостатня, а концепцію меморіалізації необхідно доопрацювати.
  • У 2020 Меморіальний центр "Бабин Яр" оцифрував 140 тисяч одиниць засекречених архівів часів окупації Києва нацистами, які будуть викладені у вільний доступ.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше