Суд у справі про вбивство Шеремета розпочнеться "з нуля" після майже трьох років слухань. У чому причина

Суд у справі про вбивство Шеремета розпочнеться "з нуля" після майже трьох років слухань. У чому причина

ЗМІ
Журналіст Павло Шеремет в Києві, 2015 рік
Журналіст Павло Шеремет в Києві, 2015 рік, фото: УНІАН

Шевченківський районний суд Києва розглядатиме справу про вбивство журналіста Павла Шеремета спочатку. Це зумовлено новим складом присяжних, яких суд затверджував 2 червня.

Про це повідомляє видання Ґрати.

До цього справу слухали двоє суддів та троє народних засідателів. Двоє з них тепер не можуть брати участь у процесі. Як повідомив адвокат підозрюваного Андрія Антоненка Дмитро Круговий, один із присяжних мобілізувався, друга — виїхала з України.

"У зв'язку із цим суд призначив новий склад народних засідателів. За Кримінально-процесуальним кодексом, у такому разі слухання починаються заново. До цього суд тривав майже три роки й тепер його результати "обнулилися", — йдеться у статті.

Окрім цього, 2 червня суд також змінив запобіжний захід Яні Дугар із застави на особисте зобов'язання бути в суді.

Яна Дугар сказала у коментарі Ґратам, що вважає рішення незаконним. Андрій Антоненко зазначив, що процес має бути припинено з інших причин — прокуратурі варто відмовитися від звинувачень, бо вони бездоказові.

Також видання зазначає, що за майже три роки суд встиг практично повністю дослідити письмові докази та відео прокуратури та захисту й мав перейти до допиту свідків, яких у справі заявлено 270. Тепер процес може тривати ще більше через участь у бойових діях двох підозрюваних (Яна Дугар та Андрій Антоненко).

3 червня ще одна підозрювана у вбивстві Павла Шеремета Юлія Кузьменко також повідомила, що слухання у суді буде запущено від початку у зв'язку з новим відбором присяжних.

"Процес розпочнеться від початку у зв'язку з новим відбором присяжних. Двоє присяжних не могли виконувати свої обов'язки (виїзд за кордон та мобілізація)", — йдеться у дописі Юлії Кузьменко.

Вона додала, що клопотання про "заморожування" справи на період воєнного стану не задовольнили. І зауважила, що Яні Дугар та Андрію Антоненку, які також проходять підозрюваними у справі про вбивство Павла Шеремета наразі буде складно відвідувати судові засідання, оскільки вони знаходяться у зоні бойових дій.

Журналісти видання намагалися з'ясувати позицію про перезапуск суду у представника потерпілих — матері Павла Шеремета та його громадянської дружини Олени Притули. Проте адвокат Дмитро Іванов, який їх представляв, також мобілізувався і більше не бере участі у процесі.

Повторний розгляд справи має розпочатися 23 червня.

Вбивство журналіста Павла Шеремета

Павло Шеремет – уродженець Білорусі. Він працював на телебаченні у Білорусі та Росії, у 1990-2000-х роках був завідувачем білоруського бюро, а також керівником відділу спеціальних інформаційних проектів ГРТ, потім – "Першого каналу". Останні п'ять років жив у Києві, працював у виданні "Українська правда", був ведучим на радіо "Вісті". Також Шеремет був одним із засновників видання "Білоруський партизан".

Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у центрі Києва. Під його машиною спрацював вибуховий пристрій, коли він їхав на роботу до студії радіо "Вісті". Слідство вивчило камери відеоспостереження та виявило, що вибухівку під автомобіль біля будинку журналіста закладали двоє – чоловік та жінка. Напередодні ще одна жінка проводила розвідку місцевості та робила фотографії вуличних камер відеоспостереження.

12 грудня 2019 року поліція затримала трьох підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугар, волонтерка Юлія Кузьменко, і музикант Андрій Антоненко. Всім їм повідомили про підозру і було обрано запобіжний захід — утримання під вартою. Найдовше в СІЗО перебував Андрій Антоненко, іншим двом згодом змінили запобіжні західи на м'якший.

30 квітня 2021 р. суд відпустив із СІЗО під домашній арешт обвинуваченого у вбивстві журналіста Павла Шеремета музиканта Андрія Антоненка. Його також зобов'язали носити браслет.

На початок