ЄС зобов’язав виробників техніки забезпечувати ремонт приладів протягом 10 років

ЄС зобов’язав виробників техніки забезпечувати ремонт приладів протягом 10 років

ЄС зобов’язав виробників техніки забезпечувати ремонт приладів протягом 10 років senfil.net

Європейський союз ухвалив нові правила, які зобов’язують компанії-виробники деяких електричних приладів забезпечувати можливість ремонту та виготовляти запасні частини для приладів протягом щонайменше десяти років.

Як повідомляє Los Angeles Times, запроваджене правило стосується виробників холодильників, пральних машин, фенів та телевізорів. Воно діятиме на території усіх 27 країн, що входять до складу ЄС. Такі дії союзу є частиною ширших зусиль зі скорочення впливу промислових товарів на навколишнє середовище.

"Це справді великий крок у правильному напрямку", – прокоментував рішення Данієль Аффельт, представник німецької екологічної групи BUND-Berlin, яка керує кількома закладами із ремонту побутової техніки.

За його словами, нині виробники приладів часто склеюють їхні частини у такий спосіб, щоб повністю унеможливити ремонт техніки. Іншою проблемою є відсутність необхідних запасних частин.

"Люди хочуть відремонтувати свою техніку. Коли ви говорите їм, що немає запасних частин для пристрою, якому лише пару років, то вони, очевидно, дуже засмучуються через це", – додав Аффельт.

При цьому деякі запасні деталі будуть надаватися лише професійним ремонтним компаніям, щоб гарантувати їхню правильну установку, зазначає видання.

Відповідно до запроваджених норм, нові пристрої повинні будуть поставлятися з керівництвами з їхнього ремонту. Також виробники мають виготовляти свою техніку таким чином, щоб її можна було демонтувати за допомогою звичайних інструментів у разі, якщо відремонтувати її неможливо.

Міністерка навколишнього середовища Німеччини Свен’я Шульце зазначила, що на наступному етапі виробників техніки зобов’яжуть вказувати очікувану тривалість роботи продукту та забезпечувати ремонт у разі, якщо прилад вийде з ладу раніше. За її словами, це підштовхне компанії до створення більш довговічної продукції.

За словами захисників навколишнього середовища та груп із захисту прав споживачів, у майбутньому вони вимагатимуть, щоб "право на ремонт" поширювалось також на виробників смартфонів, ноутбуків та інших невеликих електричних пристроїв.

За даними видання, щорічно один мешканець Європи залишає понад 15 кілограмів відходів, пов’язаних з електротехнікою. Близько половини цього сміття припадає на зламану побутову техніку. В ЄС переробляється лише близько 40% таких відходів.

Що відомо

  • Науковці встановили, що циркуляція вод Атлантичного океану сповільнилась найбільше за тисячу років.
  • Американські науковці заявили, що білі ведмеді й нарвали витрачають учетверо більше енергії для виживання через танення льоду в Арктиці.
  • Дослідники з Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) вирахували приблизний графік зникнення кількох популяцій білих ведмедів. За їх прогнозами, цей вид зникне до 2100 року, якщо людство не докладе більше зусиль для боротьби зі зміною клімату.
  • Міжнародна група дослідників встановила, що швидкість танення льодового покрову Землі за останні 23 роки зросла на 65%.
  • Кліматичні зміни призвели до того, що поверх талого льоду на Антарктиді почали цвісти водорості, зелений колір яких видно навіть з космосу.
  • Зміни клімату й танення льодовиків спричинили "бебі-бум" серед пінгвінів Аделі. Науковці пояснюють це тим, що птахи стали більше плавати і менше ходити.
  • Вчені ООН прогнозують, що до кінця цього століття океан буде на 30-110 см вище залежно від зусиль людини щодо скорочення викидів і чутливості крижаних щитів.
  • Науковці прогнозують підвищення щорічної глобальної температури в найближчі п'ять років в 1,5 раза, ніж в доіндустріальні часи.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди