Зміни клімату й танення льодовиків спричинили "бебі-бум" серед пінгвінів Аделі. Науковці пояснюють це тим, що птахи стали більше плавати і менше ходити.
Біологи з Національного інституту полярних досліджень зазначили, що чим більше льодовиків тане, тим швидше зростає популяція пінгвінів Аделі — найпоширенішого в Антарктиді виду. Науковці з'ясували, чому так відбувається, спостерігаючи за життям 175 птахів: куди вони ходять, скільки їдять і де плавають.
Читайте також: Чому для всіх людей на планеті настав час почати стежити за змінами клімату
Усе виявилося досить просто — чим менше льоду, тим більше пінгвіни можуть плавати, а не пересуватися пішки. Оскільки вони плавають набагато краще, то витрачають на це менше енергії. Пінгвінам більше не доводиться йти до найближчого розлому в льодовику, щоб пірнути за їжею. Коли води стало більше, птахи змогли стрибати в неї майже зі свого гнізда. Крім того, знизилась конкуренція за їжу — завдяки теплу збільшилась кількість криля Дрібні морські рачки — основної їжі пінгвінів.
Утім, життя стало кращим тільки у тих пінгвінів, які живуть на материковій частині Антарктиди. Їхні острівні родичі поки не відчули різниці.
Що відомо
- Вперше за всю історію Антарктики температура піднялася вище 20 градусів. Окрім цього, 6 лютого аргентинська дослідницька станція на Есперансі заміряла 18,3°С, що стало найвищим показником на континентальному Антарктичному півострові. Цей регіон зберігає близько 70% прісної води у світі у вигляді снігу і льоду.
- Вчені ООН прогнозують, що до кінця цього століття океан буде на 30-110 см вище залежно від зусиль людини щодо скорочення викидів і чутливості крижаних щитів.
- Кліматичні зміни призвели до того, що поверх талого льоду на Антарктиді почали цвісти зелені водорості, які видно навіть з космосу.