Глобальне потепління пішло на користь пінгвінам та збільшило їх популяцію

Глобальне потепління пішло на користь пінгвінам та збільшило їх популяцію

Глобальне потепління пішло на користь пінгвінам та збільшило їх популяцію
Ілюстративне фото/Pixabay

Зміни клімату й танення льодовиків спричинили "бебі-бум" серед пінгвінів Аделі. Науковці пояснюють це тим, що птахи стали більше плавати і менше ходити.

Біологи з Національного інституту полярних досліджень зазначили, що чим більше льодовиків тане, тим швидше зростає популяція пінгвінів Аделі — найпоширенішого в Антарктиді виду. Науковці з'ясували, чому так відбувається, спостерігаючи за життям 175 птахів: куди вони ходять, скільки їдять і де плавають.

Читайте також: Чому для всіх людей на планеті настав час почати стежити за змінами клімату

Усе виявилося досить просто — чим менше льоду, тим більше пінгвіни можуть плавати, а не пересуватися пішки. Оскільки вони плавають набагато краще, то витрачають на це менше енергії. Пінгвінам більше не доводиться йти до найближчого розлому в льодовику, щоб пірнути за їжею. Коли води стало більше, птахи змогли стрибати в неї майже зі свого гнізда. Крім того, знизилась конкуренція за їжу — завдяки теплу збільшилась кількість криля Дрібні морські рачки — основної їжі пінгвінів.

Утім, життя стало кращим тільки у тих пінгвінів, які живуть на материковій частині Антарктиди. Їхні острівні родичі поки не відчули різниці.

Що відомо

  • Вперше за всю історію Антарктики температура піднялася вище 20 градусів. Окрім цього, 6 лютого аргентинська дослідницька станція на Есперансі заміряла 18,3°С, що стало найвищим показником на континентальному Антарктичному півострові. Цей регіон зберігає близько 70% прісної води у світі у вигляді снігу і льоду.
  • Вчені ООН прогнозують, що до кінця цього століття океан буде на 30-110 см вище залежно від зусиль людини щодо скорочення викидів і чутливості крижаних щитів.
  • Кліматичні зміни призвели до того, що поверх талого льоду на Антарктиді почали цвісти зелені водорості, які видно навіть з космосу.
На початок