Науковці прогнозують підвищення щорічної глобальної температури в найближчі п'ять років в 1,5 раза, ніж в доіндустріальні часи.
Як повідомляє The Guardian, експерти на чолі з британським Метеорологічним бюро щорічні прогнозують, що глобальні температури збільшаться мінімум на 1 градус вище рівнів, які були до індустріальної ери в кожному році між 2020 і 2024 роками.
Відповідно до глобальної Паризької угоди країни взяли на себе зобов'язання підтримувати підвищення температури "значно нижче" — на 2°С вище доіндустріального рівня, і докладати зусиль для зниження їх до 1,5°С щоб уникнути найгірших наслідків зміни клімату.
Читайте також: "Вчені визначили регіон планети з найчистішим повітрям"
Відповідно до кліматичного прогнозу, потепління в Арктиці відбувається сильніше в порівнянні з іншими регіонами світу, а також ризик підвищеного шторму в Атлантичному океані. Експерти зазначають, що цьогоріч у багато районах Південної Америки, південної частини Африки та Австралії, ймовірно, будуть сильніші засухи, ніж у попередні роки. За даними науковців, температурні зміни спричинили викиди парникових газів і аерозолів у повітря.
Читайте також: "Чому для всіх людей на планеті настав час почати стежити за змінами клімату"
Що відомо
- Кліматичні зміни призвели до того, що поверх талого льоду на Антарктиді почали цвісти водорості, зелений колір яких видно навіть з космосу.
- Зміни клімату й танення льодовиків спричинили "бебі-бум" серед пінгвінів Аделі. Науковці пояснюють це тим, що птахи стали більше плавати і менше ходити.
- Вчені ООН прогнозують, що до кінця цього століття океан буде на 30-110 см вище залежно від зусиль людини щодо скорочення викидів і чутливості крижаних щитів.
- Вперше за всю історію Антарктики температура піднялася вище 20 градусів.
- 6 лютого аргентинська дослідницька станція на Есперансі заміряла 18,3°С, що стало найвищим показником на континентальному Антарктичному півострові. Цей регіон зберігає близько 70% прісної води у світі у вигляді снігу і льоду.