Швидкість танення льоду на Землі зросла на 65% за останні 23 роки

Швидкість танення льоду на Землі зросла на 65% за останні 23 роки

Швидкість танення льоду на Землі зросла на 65% за останні 23 роки

Міжнародна група дослідників встановила, що швидкість танення льодового покрову Землі за останні 23 роки зросла на 65%.

Про це повідомляє пресслужба університету Лідс у Великій Британії.

Дослідженням темпів танення льодовикового покрову Землі займалися вчені з університетів Лідса, Единбурга, Лондона та групи аналізу даних Earthwave. Дослідники дійшли висновку, що темпи зникнення льоду за 23 останні роки зросли на 65%. Причиною такого зростання темпі вчені називають різке зростання втрат полярних крижаних покривів у Антарктиді та Гренландії.

Всього, за підрахунками науковців, з 1994 по 2017 рік на Землі зникло 28 трильйонів тонн льоду. Для того, аби пояснити масштаб втрат, дослідники повідомили, що такої кількості льоду вистачило б, аби вкрити всю територію Великої Британії шаром товщиною в 100 метрів.

Вчені наголошують, що прискорене танення льоду може призвести до катастрофічних наслідків в доволі близькому майбутньому.

"Зараз танення крижаних покровів рухається за найгіршим сценарієм потепління, викладеним Міжурядовою комісією з питань зміни клімату. Підвищення рівня моря внаслідок танення льоду в таких масштабах матиме дуже серйозні наслідки для прибережних громад вже в цьому столітті", – зазначив професор у з Університету Лідса Томас Слейтер, один з авторів дослідження.

Що відомо

  • Американське космічне агентство NASA заявило, що 2020 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, з невеликим відривом обійшовши 2016 рік.
  • В ООН заявили, що від дефіциту прісної води в усьому світі вже страждають понад 3 млрд людей, та ситуація може погіршитись через недостатню боротьбу з кліматичною кризою та невдале керування сільським господарством.
  • Рівень парникових газів в атмосфері досяг рекордних значень, попри заборону на подорожі та глобальний локдаун.
  • Уряд Великої Британії переніс час заборони продажу нових автомобілів з бензиновими та дизельними двигунами з 2035 на 2030 рік.
  • Дві третини країн-членів Організації об'єднаних націй виступили за створення нового глобального договору, щоб подолати забруднення пластиком.

На початок