Білі ведмеді можуть зникнути до кінця 21 століття — кліматологи

Білі ведмеді можуть зникнути до кінця 21 століття — кліматологи

Білі ведмеді можуть зникнути до кінця 21 століття — кліматологи
Ілюстративне фото: pixabay

Дослідники з Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) вирахували приблизний графік зникнення кількох популяцій білих ведмедів. За їх прогнозами, цей вид зникне до 2100 року, якщо людство не докладе більше зусиль для боротьби зі зміною клімату.

Як повідомляє BBC з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Nature Climate Change, учені говорять, що деякі популяції білих ведмедів уже досягли меж виживання, оскільки площі, покриті арктичним морським льодом, скорочуються.

Читайте також: "Чому для всіх людей на планеті настав час почати стежити за змінами клімату"

Хижакам необхідний лід Північного Льодовитого океану, щоб полювати на тюленів. Танення льоду змушує тварин проходити більші відстані, щоб знайти їжу для себе і своїх дитинчат. У дослідженні науковці змоделювали витрату тваринами енергії та розрахували межі їхньої витривалості

Дослідники зазначили, що важкодоступність їжі в першу чергу позначиться на виживання дитинчат, оскільки їх матері не зможуть накопичувати кількість жиру, достатню для вироблення молока. Кліматологи наголосили, що у разі, якщо рівень викиду парникових газів залишиться високим, то до 2100 року всі популяції білих ведмедів, за винятком кількох, можуть зникнути. Отримані результати збігаються з попередніми прогнозами про те, що до 2100 року білі ведмеді, ймовірно, збережуться тільки в декількох популяціях — дуже далеко на півночі.

Що відомо

  • Міжнародний союз охорони природи визнав хом'яка (Cricetus cricetus) видом, що знаходиться на межі повного зникнення.
  • Кліматичні зміни призвели до того, що поверх талого льоду на Антарктиді почали цвісти водорості, зелений колір яких видно навіть з космосу.
  • Зміни клімату й танення льодовиків спричинили "бебі-бум" серед пінгвінів Аделі. Науковці пояснюють це тим, що птахи стали більше плавати і менше ходити.
  • Вчені ООН прогнозують, що до кінця цього століття океан буде на 30-110 см вище залежно від зусиль людини щодо скорочення викидів і чутливості крижаних щитів.
  • Науковці прогнозують підвищення щорічної глобальної температури в найближчі п'ять років в 1,5 раза, ніж в доіндустріальні часи.
На початок