Втрачену роботу Тіціана випадково знайшли у провінційній англійській церкві

Втрачену роботу Тіціана випадково знайшли у провінційній англійській церкві

Втрачену роботу Тіціана випадково знайшли у провінційній англійській церкві

Британський реставратор і мистецтвознавець Рональд Мур оголосив, що знайшов роботу Тіціана, яка вважалася втраченою, в одній з провінційних парафіяльних церков Англії, де вона провисіла понад століття ніким не упізнана. Про це повідомляє The Telegraph.

За словами історика мистецтв, він випадково побачив картину епохи Ренесансу в храмі Святого Михайла і всіх ангелів у місті Ледбері. Туди він прибув відновлювати "Таємну вечерю" – репліку XIX століття з фрески Леонардо да Вінчі. Реставратор знайшов у дальньому кутку церкви полотно на ту ж тему, але явно створене набагато раніше.

Мур зняв з картини декілька шарів вицвілого лаку, де знайшов "автограф" Тіціана – автопортрет художника в образі одного з апостолів. Мистецтвознавець припустив, що Тіціана міг додати на полотно його син і учень Гораціо Вечеллі. Під ультрафіолетовими променями реставратор також побачив і підпис художника: TITIANVS.

"Таємна вечеря" з Ледбері була закінчена у 1580 році. На той час Тіціан і Гораціо Вечеллі вже чотири роки як померли, тому завершували роботу вже інші послідовники італійського живописця.

Рональду Муру також вдалося знайти лист попереднього власника картини, чиї спадкоємці у 1909 році передали її парафіяльній церкві. Той стверджував, що придбав її у монастирі у Венеції.

Читайте також

Уряд використовує Covid-19 для репресій митців-дисидентів – Freemuse

За якими сучасними українськими художниками та художницями варто почати стежити

Christie's вперше виставить на торги предмет мистецтва, який не має фізичного втілення

На початок