Уряд використовує Covid-19 для репресій митців-дисидентів – Freemuse

Уряд використовує Covid-19 для репресій митців-дисидентів – Freemuse

Уряд використовує Covid-19 для репресій митців-дисидентів – Freemuse

У 2020 році 17 художників були вбиті, 82 ув'язнені та ще 133 затримані, згідно з даними організації FreemuseНезалежна міжнародна неурядова організація, яка виступає за свободу художнього вираження та культурного різноманіття. в останньому звіті про свободу мистецтва. Опитування, яке правозахисна організація з Копенгагена опублікувала минулого тижня, засноване на аналізі 978 інцидентів, що стосуються "порушень права на свободу художнього самовираження" у 89 країнах.

У передмові до доповіді сказано: "Шляхом придушення невдоволення, яке виражають митці, влади різних країн часто перетворюють пандемію на зброю проти свободи думки, що призводить до повсюдного погіршення основних демократичних принципів і зростання авторитаризму".

65 художників були затримані, притягнуті до відповідальності або ув'язнені за те, що розповідали як уряди справляються зі стримуванням хвороби у своїх країнах.

Freemuse звертає увагу на важке становище карикатуриста Ахмеда Кабіра Кішоре з Бангладешу, якого заарештували в Дацці 5 травня 2020 року після того, як він поділився серією карикатур "Життя під час корони" на своїй сторінці в Facebook. Кішору були пред'явлені звинувачення за трьома статтями закону про цифрову безпеку, і він дотепер знаходиться у в'язниці. Його брат, Ахсан Кабір, розповів газеті Dhaka Tribune: "Він не може нормально ходити через тортури поліції і бореться з численними проблемами зі здоров'ям, зокрема діабетом".

Уряд і ковід

"Життя під час корони", карикатури Ахмеда Кабіра Кішоре

19 квітня 2020 року влада міста Себу на Філіппінах заарештувалиа художницю Марію Вікторію Белтран за сатиричний пост у Facebook щодо погіршення ситуації з Covid-19 в регіоні. Художниця розповіла Freemuse, що її три дні протримали в тюремній камері без денного світла, без доступу до води та в повній антисанітарії. Звинувачення проти неї були зняті 15 вересня у зв'язку з відсутністю доказів.

Карикатуристи часто стають жертвами утисків з боку уряду. Стівен Дегріс Лектр намалював китайський прапор з символами біологічної небезпеки замість зірок – карикатура була опублікована в бельгійській газеті De Standaard 23 січня 2020 року і викликала політичну бурю, коли посольство Китаю в Бельгії почало вимагати від газети вибачень перед китайським народом. De Standaard виступила із заявою, в якій відмовилася вибачатися "через наші традиції свободи слова".

Уряд і ковід

Карикатура Стівена Дегріса Лектра

У звіті також виділяють 15 країн, які "викликають стурбованість". До них входять Туреччина, Білорусь, Росія, Куба і США. Наприклад, у Туреччині митці постійно знаходяться під загрозою через закон про боротьбу з тероризмом 1991 року і статті 299 Кримінального кодексу Туреччини (образа президента республіки).

"Обидва закони використовувалися для узаконення державних репресій проти опозиційних ідей і окремих осіб", – йдеться у звіті. Курдські художники особливо уразливі та часто стають мішенню державної влади.

"Важко уявити, щоб рекордно високий рівень судових переслідувань і тюремних ув'язнень художників трапився в рік, коли артисти і сектор культури вже втратили засоби для існування", – говорить Срірак Пліпат, виконавчий директор Freemuse. "Цьогорічний звіт свідчить про зростання зловживань антитерористичним законодавством та заходами Covid-19 як приводами для того, щоб змусити замовкнути дисидентські голоси художників і творів мистецтва".

Читайте також

У театрах і музеях найнижчий ризик заразитися на COVID-19 – дослідження

"Це було страшне пекло". Вчителька, яка читала учням реп-уроки, звільнилась через знущання колег

Директори ста французьких музеїв закликали владу відкрити заклади культури

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше