ЦГЗ попередив про небезпеку лавин та паводків через відлигу

ЦГЗ попередив про небезпеку лавин та паводків через відлигу

ЦГЗ попередив про небезпеку лавин та паводків через відлигу

Центр громадського здоров'я повідомив про ризик сніжних лавин на паводків в Україні через відлигу та опади.

"Оперативний центр із реагування на надзвичайні ситуації Центру громадського здоров’я повідомляє про ризики сніголавинної небезпеки та паводків в Україні. У зв’язку з відлигою та очікуваними опадами, 26–28 лютого у Закарпатській, Львівській, та Івано-Франківській областях зберігається значна сніголавинна небезпека (3 рівень)", - повідомили у відомстві.

Як відзначається, через інтенсивну вiдлигу, очiкуються пiдйоми рiвнiв води над поточними рівнями:

  • 25–28 лютого рівень небезпеки жовтий - у Львiвській, Iвано-Франкiвській, Волинській, Тернопiльській, Хмельницькій, Вiнницькій областях із можливим виходом води на заплаву.
  • 26 лютого-1 березня рівень небезпеки жовтий - у Волинській та Рiвненській областях очiкується досягнення вiдмiтки затоплення присадибних дiлянок.

Також ЦГЗ повідомив про можливе руйнування льодового покриву, льодохiд, можливе утворення заторiв льоду з рiзкими коливаннями рiвнiв води.

"Оперативний центр із реагування на надзвичайні ситуації ЦГЗ попереджає про те, що ризик паводків можливий у всіх регіонах України", - наголосили відомстві.

Також, через паводки може підвищитися рівень забруднення річок, зокрема через потрапляння у воду мінеральних добрив, пестицидів з сільсько-господарських угідь. Це, у свою чергу, підвищує ризики спалахів гострих кишкових інфекцій, зокрема, сальмонельозу та вірусного гепатиту А.

Що відомо

  • У п'ятницю 26 лютого в Україні буде тепло та здебільшого сонячно. Опадів не очікується, а денна температура подекуди підніметься до +18.
  • Синоптики прогнозують, що температура у березні 2021 року буде типовою для цього місяця.
  • Учені з Метеорологічного бюро Великої Британії прогнозують, що у 2021 році у всьому світі стане прохолодніше, утім він все одно залишиться одним з шести найтепліших років.
  • Природні катаклізми у 2020 році завдали різним країнам світу понад 100 мільярдів доларів сукупних збитків та призвели до загибелі понад 2 тисяч людей. Це визначили автори звіту "Підрахунок вартості 2020: рік кліматичного зриву", опублікованому організацією, що бореться зі світовою бідністю Cristian Aid.
На початок