Без температурних рекордів. Метеорологи розповіли, якою буде погода у 2021 році

Без температурних рекордів. Метеорологи розповіли, якою буде погода у 2021 році

Без температурних рекордів. Метеорологи розповіли, якою буде погода у 2021 році
. Ілюстративне фото, Unsplash

Учені з Метеорологічного бюро Великої Британії прогнозують, що у 2021 році у всьому світі стане прохолодніше, утім він все одно залишиться одним з шести найтепліших років.

Як повідомляє BBC, завдяки природному феномену Ла-Нінья у світі стане прохолодніше. Внаслідок цього явища температура знизиться, утім парникові гази збережуть свій вплив на навколишнє середовище.

За даними метеорологів, температура океану знизиться на 1-2 градуси й не дасть 2021 року встановити температурні рекорди. Однак, додають вчені, через глобальне потепління в наступному році буде набагато тепліше, ніж у минулі періоди Ла-Нінья у 2000 і 2011.

Згідно з прогнозами метеорологів, температура у світі в 2021 році очікується на 0,91–1,15 градуса вищою, ніж у 1850-1900 роках, утім вона також не поб'є температурні рекорди попередніх років. У метеорологічному бюро Великої Британії зазначили, що 2016 визнано найтеплішим роком за всю історію спостережень, на друге місце є 2 претенденти: 2019 і 2020, а 2021 вийде на шосте місце.

Що таке Ла-Нінья

Ла-Нінья ("дівчинка" у перекладі з іспанської) регулярно виникає в південній частині Тихого океану, коли стабільний східний вітер жене теплу воду від берегів Перу і Чилі в сторону Індонезії та Австралії. Внаслідок цього на поверхню підійматися холодна вода з морських глибин, і в регіоні настає похолодання.

Зворотне явище, коли температура води та повітря біля узбережжя Південної Америки підвищується, назвивається Ель-Ніньо ( "хлопчик"). Чергування цих явищ називається південною осциляцією.

Цикл Ла-Нінья/Ель-Ніньйо вважається другим за важливістю фактором, що впливає на температури Землі, головним залишається збільшення кількості парникових газів у атмосфері.

Що відомо

  • Науковці з американського університету Баффало (штат Нью-Йорк) з'ясували, що швидкість танення льодовиків Гренландії наразі загрожує стати найвищою за останні 12 тисяч років.
  • На поверхню моря Лаптєвих почали виходити гази із замерзлих покладів метану. Їхнє вивільнення може посилити парниковий ефект та пришвидшити глобальне потепління.
  • За даними ООН, зміни клімату спричинили понад сім тисяч природних лих за останні 20 років.
  • Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш заявив, що через глобальні кліматичні зміни XXI століття може виявитись останнім в історії людства.
На початок