Чи варто довіряти індійській вакцині. Пояснює експерт

Чи варто довіряти індійській вакцині. Пояснює експерт

Ексклюзивно
Чи варто довіряти індійській вакцині. Пояснює експерт
. АР

Доктор фармацевтичних наук, професор Костянтин Косяченко в ефірі Українського радіо розповів чи варто довіряти індійській вакцині проти СOVID-19, мешканці яких регіонів першими отримають щеплення.

Про "індійську" вакцину та її надійність

Костянтин Косяченко пояснив, що країна походження вакцини не має великого значення, і Covishield є ідентичним до британського препарату.

"Це вакцина випущена за ліцензією AstraZeneca в Індії. Тому вона має бути абсолютно ідентичною тій, яку випускає британська AstraZeneca на інших потужностях. Це нормальна світова практика. Індія – один з найбільших виробників ліків у світі. Там дуже високотехнологічне виробництво. Вони поставляють свою продукцію в багато країн світу. Ця вакцина потрапляє також в азійські доволі заможні країни", – пояснив фармацевт.

Науковець заперечив поширене переконання, що більш складна і дорога вакцина від Pfizer має переваги над британським препаратом.

"Не можна сказати, що вакцина від Pfizer краща. Вона новітня і менш прогнозована, ніж вакцина від AstraZeneca, розроблена на аденовірусі і вже років 40 застосовується від інших захворювань. Тому наслідки від цієї вакцини більш прогнозовані, аніж від Pfizer", – зазначив Косяченко.

Чому Україна так пізно ліцензувала вакцину AstraZeneca

На питання, як так вийшло, що вакцину зареєстрували в Україні тоді, коли вже перша партія була фактично в небі експерт відповідає:

" Верховна рада прийняла спеціальний закон про екстрену реєстрацію. В усьому світі третя фаза досліджень відбувається у форматі екстреного застосування. Виробник протягом року повинен подати усі необхідні документи для того, щоб довести ефективність і безпеку вакцини. З одного боку, це дуже швидко відбулося і можна щось підозрювати, а з іншого боку, ми ніколи не стикалися з такою ситуацією. Вакцини розробляються багато років. Спершу їх тестують на тваринах, потім на людях. Проте раніше не було ковіду. Тут слід оцінювати ризики та ефективність. Ризики тут менші, ніж ефективність цієї вакцини", – поділився міркуваннями Косяченко.

Які регіони отримають вакцину першими і чому

Костянтин Косячекно пояснив, чому Прикарпаття, де наразі складна ситуація з поширенням COVID-19 не потрапило до списку регіонів першочергової поставки вакцини.

"План вакцинації був затверджений ще до того періоду, коли почалася така ситуація на Прикарпатті. Крім того, я б не ризикував вакцинувати населення в тих регіонах, де є активне розповсюдження ковіду. У момент щеплення будь-якою вакциною людна має бути здоровою. Є інкубаційний період захворювання, тому людину слід обстежити перед вакцинацією. Того хто вже перехворів також можливо не слід вакцинувати без дослідження наявних антитіл. Це дуже специфічне питання, яке повинні досліджувати спеціалісти", – повідомив експерт.

На початок