У Миколаївській області триває процес реорганізації архівних установ

У Миколаївській області триває процес реорганізації архівних установ

У Миколаївській області триває процес реорганізації архівних установ
Pixabay | creativesignature

12 червня 2020 року Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Постанови Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів". Згідно з документом, на Миколаївщині планують створити чотири райони. Відповідно до плану укрупнення районів, триває процес реорганізації архівних установ. Про це в ефірі Українського радіо Миколаїв розповіла в. о. директора Державного архіву Миколаївської області Наталія Колесник.

Мета реорганізації архівних установ – унормувати організаційні процеси.

Система архівних установ передбачає наявність документів і їх зберігання. Документи ХХ та ХІХ століття зберігаються лише в Державному архіві області.

Відповідно до плану укрупнення районів, архівні установи в районах мають зберігати документи п’ять років, після чого передають їх до архіву Миколаївської області.

Державний архів Миколаївської області – це єдина установа на території області, де документи мають зберігатися постійно.

Проте, зі слів Наталії Колесник, архіви мають не стільки зберегти документи, скільки інформацію, яка міститься в них, тому водночас з процесом реорганізації триває процес оцифровування документів.

Читайте також: "Що зміниться в житті громад та що передбачає укрупнення районів Миколаївської області"

Реорганізовують також і трудові архіви.

Процес створення трудових архівів розпочався в 2005 році. З 19 районів Миколаївської області 18 районів мали трудові архіви. В них міститься лише документи про трудовий стаж – прийняття на роботу, звільнення, зміна посади, розмір заробітної плати тощо. Такі документи мають зберігатися щонайменше 75 років і не підпадають під оцифровування. Рішення створити трудові архіви було прийнято, щоб не обмежувати архів великою кількістю напрямів роботи з юридичними і фізичними особами.

У Миколаївській області такі архіви вирішили залишити.

Як розповіла Наталія Колесник, щоб зберегти ці установи, в Миколаївській області довелося змінити їх засновника. Тобто засновник, колишня районна рада, передає повноваження засновництва на рівень місцевого самоврядування. Таким чином, залишається сама установа, фахівці, які там працюють, та документи.

Станом на 21 лютого, з 18-ти трудових архівів вже 80% змінили засновника.

В новоутворених районах вже сформовані архівні відділи, затверджені їх структури. До архівного відділу Миколаївської райдержадміністрації приєднуються архіви Очаківський, Вітовський і Новоодеський.

На початок