Що зміниться в житті громад та що передбачає укрупнення районів Миколаївської області

Що зміниться в житті громад та що передбачає укрупнення районів Миколаївської області

Що зміниться в житті громад та що передбачає укрупнення районів Миколаївської області Pixabay | pxby666

Укрупнення районів розпочнеться після ухвалення Верховною Радою відповідного закону про адміністративно-територіальний устрій України. У Миколаївській області 19 районів об'єднали в чотири: Миколаївський, Баштанський, Вознесенський, Первомайський. Про це в ефірі Українського радіо Миколаїв розповів експерт із питань регіонального розвитку Валентин Бойко.

Внесення змін до Конституції щодо розподілу районів планують розглядати в Парламенті в першому кварталі 2021 року.

За словами Валентина Бойка, відповідно до реформи децентралізації, районні ради залишаються, проте в районах планується залишити лише виконавчу гілку влади.

"Законопроєктом № 3614, або Закон № 907, урізали повноваження районних рад. Особливо видаткової частини районів. Відповідно до чинного закону про місцеве самоврядування, повноваження залишились, а відповідно до бюджетного кодексу – вони урізані", – розповів Валентин Бойко.

Зі слів Валентина Бойка, основні завдання, які будуть покладатися на район – це адміністративні: нагляд і контроль за рішенням місцевого самоврядування, координація територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади тощо.

"Ми переходимо до дворівневої схеми місцевого самоуправління – базовий і обласний рівень. Щодо районного рівня – це повноваження райдержадміністрацій. Ми намагаємося повноваження префектур надати райдержадміністраціям без внесення змін до Конституції. Префекти – це голова райдержадміністрації мінус районна рада", – сказав Валентин Бойко.

Також, як розповів Валентин Бойко, реформування територіальної організації влади має проходити паралельно з реформуванням місцевого самоврядування. Прийнятий Закон № 1009, який набрав сили 6 грудня 2020 року, вносить зміни в прикінцеві положення Закону про місцеве самоврядування і в Закон про місцеві держадміністрації.

"Зараз паралельно відбувається цей процес, що на підставі нового територіального устрою, де разом зі створенням територіальних громад, відбувається реорганізація і районних рад, і райдержадміністрацій", – сказав Валентин Бойко.

Читайте також: "Яку роль виконує громада у стягненні аліментів та скільки пар розлучилися на Миколаївщині у 2020-му"

З його слів, ми живемо в період революційних змін, адже всі 52 створені в Миколаївській області громади спроможні на вирішення місцевих питань.

"До цього часу була дискримінація між сільською та міською територією. І перше, з чим ми стикнулися, впроваджуючи реформу, це з кричущими протиріччями між містом і селом. Зараз такої різниці немає. Кожна громада має ті ж повноваження, що і місто обласного значення", – сказав Валентин Бойко.

Також, за словами експерта, укрупнення районів має призвести до вибудови чіткої вертикалі виконавчих органів.

"Що стосується районів, то ми відійшли від схеми міжрайонних прокуратур, міжрайонних податкових, державних виконавчих служб. В кожному районі буде своя вертикаль виконавчих органів. І голова райдержадміністрації буде координувати саме їх, а не сусідні райони", – розповів Валентин Бойко.

Голова Агенції місцевого розвитку "Громада можливостей" Радсадівської громади Максим Корнієнко розповів, що на його думку, не всі громади готові до децентралізації, особливо, якщо говорити про готовність надавати адмінпослуги на місцях.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди