Російський суд присудив Навальному штраф у справі "про наклеп на ветерана"

Російський суд присудив Навальному штраф у справі "про наклеп на ветерана"

Оновлено
Російський суд присудив Навальному штраф у справі "про наклеп на ветерана"
АР

Бабушкінський суд Москви 20 лютого визнав винним російського опозиціонера Олексія Навального у справі про "наклеп на ветерана". Раніше цей же суд визнав законним рішення Симоновського суду зі зміни умовного вироку політику на реальний у кримінальній справі "Ів Роше", але скоротив на півтора місяця термін перебування його в колонії.

Справа про "наклеп на ветерана"

Як повідомляє російське видання Meduza, Бабушкінський суд Москви визнав Навального винним у справі, яка стосується наклепу на ветерана Другої світової війни Ігната Артеменка. Сторона обвинувачення просила суд призначити Навальному штраф у розмірі 950 тисяч рублів, а захисники опозиціонера наполягали на виправданні підзахисного. У результаті суд ухвалив рішення оштрафувати політика на 850 тисяч рублів.

"850 тисяч рублів штрафу. На 100 тисяч менше, ніж запрошувала прокурор. Видатне послаблення", - написала прессекретарка Навального Кіра Ярмиш у Twitter.

Цю кримінальну справу проти Навального порушили після того, як 2 червня 2020 року він перепостив у Twitter ролик, в якому відомі люди агітували за поправки до Конституції РФ. Політик назвав тих, хто знявся у відео, серед яких був згаданий ветеран, "зрадниками, ганьбою країни і людьми без совісті". Слідчий комітет Росії розцінив слова Навального як такі, що порочать честь і гідність ветерана. Після отруєння та госпіталізації політика в серпні 2020 року провадження призупинили, а після його повернення до Росії знову відновили.

Справа "Ів Роше"

20 лютого Бабушкінський суд Москви розглянув ще одну справу проти Навального щодо "Ів Роше". Суд вирішив зарахувати опозиціонеру час перебування з 30 грудня 2014 року по 17 лютого 2015 року, а також місяць, проведений у СІЗО "Матросская тишина". Таким чином, в колонії Навальний проведе не 2,8 місяця, як передбачалось раніше, а близько 2,5 роки. В іншій частині постанову першої судової інстанції залишили без змін.

"Півтора місяці скинули — вже нормально", — сказав Навальний, реагуючи на це рішення.

Його захист просив суд скасувати вирок про ув'язнення, посилаючись на рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від 17 лютого, який вимагав від російської влади негайно звільнити політика із СІЗО для належного проведення розгляду справи. У цьому документі зазначалось, що палата з семи суддів при ухваленні рішення керувалася правилом 39 Регламенту ЄСПЛ, яке "наділяє суд повноваженнями вказувати сторонам процесу на обов'язкові забезпечувальні заходи".

Що відомо

  • Російський опозиціонер Олексій Навальний знепритомнів 20 серпня 2020 року в літаку на шляху з Томська до Москви. Після екстреної посадки в Омську його госпіталізували, а через два дні доставили для лікування в берлінську клініку "Шаріте".
  • Уряд Німеччини 2 вересня заявив, що в організмі Олексія Навального виявили сліди отрути з групи "Новачок". Мова йде про отруйні речовини нервово-паралітичної дії, над якими працювали лабораторії СРСР та Російської Федерації.
  • Згодом інформацію про отруєння політика "Новачком" підтвердили ще дві незалежні лабораторії у Франції та Швеції.
  • Країни ЄС, Велика Британія та США засудили напад на Навального та закликали російську владу розслідувати подію, а Україна вимагає посилити санкції проти РФ. Сам опозиціонер заявив, що за його отруєнням стоїть президент РФ Володимир Путін.
  • Нещодавно Навальний опублікував відео, в якому спілкується з начебто одним із працівників ФСБ, що стежили за ним і брали участь у спецоперації з його отруєння.
  • 17 січня російський опозиціонер Олексій Навальний разом зі дружиною Юлією прибув літаком авіакомпанії "Побєда" до Москви. В аеропорту його затримали та відвезли до УВС Хімки.
  • 18 січня Хімкинський райсуд Москви приговорив Олексія Навального до арешту тривалістю в 30 діб. А згодом політика засудили на два роки та вісім місяців ув'язнення.
На початок