Міжнародна експертиза підтвердила отруєння Навального "Новачком"

Міжнародна експертиза підтвердила отруєння Навального "Новачком"

Міжнародна експертиза підтвердила отруєння Навального "Новачком"
. Facebook

Незалежну експертизу аналізів російського опозиціонера Олексія Навального провели вчені з Франції, Швеції та інших європейських країн. Вони підтвердили, що політика отруїли "Новачком".

Як повідомив 14 вересня представник німецького уряду Штеффен Зайберт, процес з перевірки аналізів політика запустила Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХО).

2 вересня керівництво Німеччини оголосило, що за ініціативою кліників "Шаріте" спеціальна лабораторія провела токсикологічний тест і отримала докази наявності хімічної речовини нервово-паралітичної дії групи "Новачка". Це є серйозним порушенням Конвенції про заборону хімічної зброї.

Після цього влада Німеччини залучила ОЗХЗ до аналізу доказів у справі Навального. ОЗХЗ взяла проби у Навального, а уряд Німеччини звернулося до Франції і Швеції з проханням про проведення незалежного огляду німецьких доказів на основі нових зразків, отриманих від Навального.

Читайте також: Може вбити за 10 хвилин. П'ять фактів про "Новачок", яким отруїли російського політика Навального

Раніше у ЗМІ повідомили, що Олексія Навального отруїли новою, значно більш небезпечною версією бойового токсину "Новачок". Його могли виготовити тільки у лабораторіях спецслужб. Нова отрута має відтерміновану дію і є настільки сильною, що Навальний мав померти на борту літака. Врятувала російського політика негайна реакція екіпажу, які посадили літак, та вчасне введення медиками протиотрути – атропіну.

Що відомо

  • Зранку 20 серпня речниця російського опозиційного політика Олексія Навального Кіра Ярмиш заявила, що його шпиталізували до реанімації з ознаками сильного отруєння.
  • 22 серпня Навального шпиталізували до берлінської клініки Charite, куди політика доправили літаком.
  • Уряд Німеччини 2 вересня заявив, що лабораторія фармацевтики й токсикології Збройних сил ФРН виявила в організмі російського опозиціонера Олексія Навального сліди отрути з групи "Новачок". Мова йде про отруйні речовини нервово-паралітичної дії, над якими працювали лабораторії СРСР та Російської Федерації.
  • Країни ЄС, Велика Британія та США засудили напад на Навального та закликали російську владу розслідувати подію, а Україна вимагає посилити санкції проти РФ.
На початок