Навального отруїли "Новачком" — уряд Німеччини

Навального отруїли "Новачком" — уряд Німеччини

Доповнено
Навального отруїли "Новачком" — уряд Німеччини
. АР

Спеціальна лабораторія БундесверуЗбройні сили Федеративної Республіки Німеччина провела токсикологічний тест та підтвердила отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального речовиною "Новачок"Група фосфорорганічних отруйних речовин нервово-паралітичної дії, над створенням яких працювали лабораторії СРСР та Російської Федерації.

Про це повідомляється у заяві офіційного представника уряду Німеччини Штеффена Зайберта, оприлюдненій на урядовому сайті.

"За ініціативою клініки Charite спеціальна лабораторія Бундесверу провела токсикологічний тест із використанням зразків, отриманих від Олексія Навального. Тим самим були надані недвозначні докази наявності хімічної отруйної речовини нервово-паралітичної дії групи "Новачок", – йдеться в оприлюдненому повідомленні.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель, міністр фінансів Олаф Шольц, міністр закордонних справ Хайко Маас, міністр внутрішніх справ Хорст Зеехофер, міністр юстиції Крістін Ламбрехт, міністр оборони Аннегрет Крамп-Карренбауер і керівник Федеральної канцелярії професор Хельге Браун опівдні 2 вересня провели зустріч, на якій обговорили результати медичного дослідження та погодили подальші кроки.

Федеральний уряд Німеччини засудив напад на Навального та закликав російську владу пояснити цю подію.

Дружину Олексія Навального та його лікарів вже проінформували про результати медичного дослідження, також про це планують проінформувати партнерів Німеччини у ЄС та НАТО, щоб узгодити спільну реакцію на подію. Крім того, німецький уряд спрямує відповідну інформацію до МЗС Росії.

Також Федеральний уряд обговорить ситуацію з Організацію із заборони хімічної зброї.

Після оприлюднення урядової заяви канцлерка Меркель виступила перед журналістами у Берліні зі зверненням, у якому закликала російський уряд дати відповіді на питання щодо отруєння Навального.

"Ми очікуємо, що російський уряд зробить пояснення з приводу цього питання. Є дуже серйозні питання, на які може відповісти тільки російський уряд. І він повинний відповісти. Доля Олексія Навального привернула увагу всього світу, світ буде чекати відповідей на питання", – сказала Меркель.

На її думку, Олексій Навальний став жертвою злочину.

"Його хотіли змусити мовчати, і я засуджую це від імені всього федерального уряду найсерйознішим чином", – підкреслила Меркель.

Також канцлерка зазначила, що результати медичного дослідження, за якими в організмі російського опозиціонера ідентифікували отруту групи "Новачок", не викликають сумнівів.

У клініці Charite повідомили, що стан російського опозиціонера залишається тяжким, він перебуває на лікуванні в реанімації та під’єднаний до апарату штучної вентиляції легенів. При цьому симптоми отруєння знижуються, але воно може мати віддалені наслідки.

"Симптоми пригнічення холінестерази, викликані доведеним отруєнням, все зменшуються. Причина цього – поступове відновлення активності холінестерази. Олексій Навальний досі перебуває на лікуванні в реанімації та на штучній вентиляції легенів. Слід очікувати на триваліший перебіг хвороби. Не виключені віддалені наслідки тяжкого отруєння", – зазначили у клініці.

Також лікарі запевнили, що підтримують постійний контакт із дружиною Навального.

Що відомо

  • Зранку 20 серпня речниця російського опозиційного політика Олексія Навального Кіра Ярмиш заявила, що його шпиталізували до реанімації з ознаками сильного отруєння.
  • Через деякий час Ярмиш повідомила, що Навального під'єднали до апарату штучної вентиляції легенів, він — у комі.
  • За словами лікаря Омської лікарні Анатолія Калініченка, стан Навального є стабільно важким. Медики обіцяють протягом дня визначитися з діагнозом. Він додав, що отруєння розглядається як одна з можливих причин погіршення стану Навального.
  • Головний лікар Омської лікарні швидкої допомоги Олександр Мураховський повідомив, що у російського політика Олексія Навального діагностували порушення обміну речовин
  • У Євросоюзі висловили занепокоєння з приводу ймовірного отруєння російського Олексія Навального та закликали Росію до розслідування.
  • 22 серпня Навального шпиталізували до берлінської клініки Charite, куди політика доправили літаком.
  • Лікарі Charite підтвердили факт отруєння Навального та запевнили, що його життю нічого не загрожує.
На початок