Російський опозиціонер Навальний потрапив у реанімацію, він у комі – речниця

Російський опозиціонер Навальний потрапив у реанімацію, він у комі – речниця

Доповнено
Російський опозиціонер Навальний потрапив у реанімацію, він у комі – речниця
Вікіпедія

Речниця російського опозиційного політика Олексія Навального заявила, що той потрапив у реанімацію з ознаками сильного отруєння. Його під'єднали до апарату штучної вентиляції легенів, він — у комі.

Кіра Ярмиш написала у Twitter, що заступник головного лікаря виступив перед журналістами. За його словами, стан Навального є стабільно тяжким. Однак він не озвучив діагноз і не уточнив, чи є загроза життю політика.

"Пацієнт знаходиться у нас в лікарні. Стан його важкий. Знаходиться на апараті ШВЛ, але його стан стабільний. Є кілька діагнозів, які уточнюються. Проводяться консультації. Протягом сьогоднішнього дня ми точно визначимося з діагнозом", — повідомив лікар Омської лікарні Анатолій Калініченко.

Він також зазначив, що поки немає точної впевненості, що причиною тяжкого стану пацієнта є отруєння.

"Отруєння розглядається, як одна з можливих причин погіршення стану. Але можуть бути й інші. Більш докладно я не можу повідомити", — додав Калініченко.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс висловив стурбованість щодо можливого отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. Він закликає притягнути до відповідальності усіх винних до цього злочину у разі підтвердження.

Ярмиш написала, шоу реанімації багато поліцейських, котрі хочуть дізнатися у медиків про стан Навального.

Раніше Ярмиш розповіла, що Навальний повертався літаком із Томська до Москви, але під час польоту йому стало погано. Літак екстрено посадили в Омську.

"Ми припускаємо, що Олексія отруїли чимось, підмішаним у чай. Це було єдине, що він пив зранку. Лікарі кажуть, що токсин швидше всмоктався через гарячу рідину. Олексій досі непритомний", — зазначила вона.

Олексій Навальний є опозиційним російським політиком і блогером українського походження. Він упродовж останніх років разом зі своєю командою зняв серію розслідувань про діяльність багатьох представників російської влади, зокрема, колишнього голови уряду Дмитра Медведєва, наближеного до Путіна бізнесмена Євгена Пригожина та інших. Він також є одним із найактивніших критиків президента Росії Володимира Путіна, багато разів був ув’язнений, позбавлений можливості балотуватися на посаду президента Росії та був кандидатом у мери Москви.

На початок