Рятували майданівців: історії двох лікарів із Рівного

Рятували майданівців: історії двох лікарів із Рівного

Ексклюзивно
Рятували майданівців: історії двох лікарів із Рівного
Суспільне Рівне

Сім років тому рівненські лікарі їхали в Київ забирати поранених на Майдані і боялися, аби поліція не завернула їх назад. На в'їзді до столиці їхнім колегам правоохоронці особисто допомагали одягти бронежилети. Анестезіологи Рівненської ЦМЛ поділилися з Суспільним своїми спогадами про події лютого 2014-го.

17 лютого у центральній міській лікарні був звичайний робочий день, пригадує Андрій Захарук. Але усі колеги уважно стежили за новинами з Києва.

Читайте також: Чому рада визнала Майдан історичною подією. Пояснює експерт

Коли дізналися, що столичні лікарні переповнені, керівництво вирішило надіслати за двома рівненськими пораненими машину швидкої допомоги. В ній поїхали Андрій і його товариш.

Лікарі-майданівці
Суспільне Рівне

"Враження, звичайно, незабутні, тому що в 17-ій лікарні хворі лежали прямо в коридорі, місць не вистачало, ліжок не вистачало. За другим пацієнтом ми їхали в КМДА. Майдан. Вже палали шини. Мороз був сильний", – пригадує лікар-анестезіолог Андрій Захарук.

В стабільному стані пацієнтів доправили в міську лікарню.

"Один мав поранення в шию, потім прооперований у нас, в травматологічному відділенні і благополучно виписаний додому", – додає лікар.

18-го лютого з Рівного, Корця та Дубна вирушило вже сім швидких. В одній з них на Майдан поїхав і Андрій Огінський.

Лікарі-майданівці
Суспільне Рівне

"На той час працювали черговими анестезіологами. В нас подобово: відчергував – 2-3 дні вихідних. Відповідно, це були наші вихідні дні і ми могли собі спокійно їхати. Ситуація була настільки напружена, складна. Ніхто не знав, чим воно може закінчитися, як воно може бути, але ми вважали, що там потрібна наша допомога і ми зможемо допомогти", – розповідає лікар-анестезіолог Андрій Огінський.

Лікар пригадує: на в'їзді в Київ лікарів зустріли правоохоронці і попросили одягти бронежилети. Вже за кілька днів колегам Андрія випало везти у Рівне тіла Валерія Опанасюка та Георгія Арутюняна.

І Андрій Захарук, і Андрій Огінський кажуть: їм не віриться, що з моменту гибелі Небесної Сотні спливло вже 7 років.

Читайте також: "Адвокатські каруселі". Прокурор у справах Майдану розповів, чому затягуються розслідування

"За той момент, звичайно, що гордість. Абсолютно переламалася система, яка була. Зруйнувалися всі напрямки, вектори, поставлені тодішньою владою і в принципі це є якесь мінімальне досягнення нашої Революції Гідності. Проте, є багато розчарувань. І в мене особисто, в тому числі", – розповідає Андрій Огінський.

"Є щось незворотне. Я бачу, що більшість нашого населення все-таки дивиться у сторону Європи. І ментально. І бачить, де краще, де гірше. Війна в країні почалася і більшість населення побачила, хто справжній ворог. Завжди треба бути оптимістом", – каже Андрій Захарук.

Що відомо

  • В Україні 20 лютого вже всьоме відзначається День пам’яті героїв Небесної сотні, який покликаний вшанувати учасників подій на Майдані. Ця дата є найтрагічнішою в історії Революції Гідності, оскільки саме в цей день в центрі Києва загинуло найбільше активістів. З цієї нагоди в українській столиці, де розгортались головні історичні події, влаштують низку пам’ятних заходів.

На початок