Біля муралу Героїв Небесної сотні у Рівному відзначили День Гідності та Свободи. Це свято встановлене на честь двох революцій, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. На заході присутні, зокрема, вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Небесної Сотні та пригадали тодішні події.
Біля муралу Героям Небесної Сотні у Рівному відзначили День Гідності та Свободи. Захід розпочали з хвилини мовчання.
День Гідності та Свободи в Україні відзначають 21 листопада. У цей день, з різницею в дев'ять років, розпочалися дві історичні для країни революції: Помаранчева революція, яка відбулася 20 років тому та Революція гідності, якій у 2024 році виповнюється 11 років. Учасники подій 2013 року, з якими Суспільному вдалося поспілкуватися, пригадали, з якою мотивацією долучались до революції.
"Прийшла така пора, що треба було зсередини піднятися проти можновладців і молодь піднялася. Але прийшов такий момент, що влада, яка мала зброю і все — здалася. Ось в Грузії не здаються, а в нас здалася. Значить народ також може перемагати", — розповів рівнянин Олександр.
Житель Луганщини Сергій додав:
"Я не став бути байдужим до того, що було в нашій країні — свавілля і таке інше. Тому вийшов в знак протесту на Луганський Євромайдан. Якби хлопці і дівчата не поклали своє життя, зараз би ми мали звичайну стагнацію і котилися б до радянських часів".
Революція гідності почалася як спротив проти відходу тодішнього політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію. В ході сутичок, які виникли між протестувальниками та силовиками на столичному майдані, загинуло четверо жителів Рівненщини: Георгій Арутюнян, Валерій Опанасюк, Олександр Храпаченко та Іван Городнюк.
"Вони зробили багато для того, щоб ми зараз можливо щось мали — можливо свободу, можливо ще щось. Вони не даремно це зробили, вони загинули не за просто так", — поділився рівнянин Юрій.
Помаранчева революція 2004 року виникла як реакція на масові фальсифікації під час виборів, що вплинули на результат голосувань. Ті події пройшли мирно, без сутичок. День Гідності та Свободи в Україні відзначають щороку починаючи з 2014. Тоді відповідний указ підписав Президент України Петро Порошенко.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook