В Україні вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні

В Україні вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні

В Україні вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні
Суспільне Полтава

В Україні 20 лютого вже всьоме відзначається День пам’яті героїв Небесної сотні, який покликаний вшанувати учасників подій на Майдані. Ця дата є найтрагічнішою в історії Революції Гідності, оскільки саме в цей день в центрі Києва загинуло найбільше активістів. З цієї нагоди в українській столиці, де розгортались головні історичні події, влаштують низку пам’ятних заходів.

Що відомо про цей день

День пам'яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно відповідно до указу президента від 11 лютого 2015 року "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні". Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні. Цього дня у середмісті української столиці загинули та дістали смертельні поранення 48 учасників протесту. Ця дата стала переломною у ході подій Революції гідності.

Читайте також: "Адвокатські каруселі". Прокурор у справах Майдану розповів, чому затягуються розслідування

Усього Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, з різних куточків України та з-за кордону. Найстаршому з Героїв – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.

Пам'ятні заходи

За даними Національного музею Революції Гідності, 20 лютого в Києві відбудуться виставки, екскурсії, презентації відповідних відеоматеріалів і видань, присвячених роковинам подій на Майдані, а також всеукраїнська інформаційна кампанія.

Серію пам’ятних заходів у цей день відкриє панахида біля каплиці на алеї Героїв Небесної сотні, 6, яка розпочнеться 10:00. Далі о 12:00 за тією ж адресою, перед Дзвоном Гідності біля храму архистратига Михаїла та українських новомучеників відбудеться вшанування пам’яті Героя Небесної Сотні Віктора Хомяка у межах проєкту "День народження героя". Перед Дзвоном Гідності з’явиться портрет Героя й жива квітка, а також пролунає пам’ятний дзвін.

Читайте також: “Якби не обмін, крапку поставили б пів року тому”. Які перспективи у справі про розстріли на Майдані

О 13:00 в Музеї Майдану, розташованому на Майдані Незалежності, 18/2, відбудеться презентація серії видань книжок листівок зі збірки Національного музею Революції Гідності. На заході презентують такі видання: "Майдан. Творчість свободи" (протестний живопис), "Майдан. Символи революції" (мальовані каски), "Майдан. Світло і тіні революції" (найкращі документальні світлини), “Щити. Символи Майдану", "Євромайдан – це... Ідеали протесту” (листівки Громадського сектору Євромайдану), "Майдан. Апостоли Гідності” (художні світлини Юрія Білака), "Іван Семесюк. Бандерики. Зворушлива хунта" (вишивані протестні картини), "Олексій Белюсенко. Щоденник екстреміста. Репортажний живопис".

Після цього о 14:00 на Алеї Героїв Небесної Сотні у Києві відбудеться документальна виставка "Справи Майдану: на шляху до правосуддя та історії". Вона розповість про "справи Майдану", про результати та проблеми судових проваджень, а також надасть актуальну статистику про ці справи. Також у цей день о 14:00 в музеї Майдану відбудеться моновистава "Майданутий" Юрія Чеботарьова, який пережив Революцію Гідності та розповідає автобіографічну історію, пов'язану з Майданом. О 18:00 уздовж алеї Героїв Небесної Сотні відбудеться панахида за Небесною Сотнею та борцями за незалежність України, а після цього там запалять Промені Гідності.

Читайте також: День пам’яті Небесної сотні: які заходи заплановані до річниці подій

Крім того, вшанування Героїв Майдану продовжиться і в наступні дні. Так, 21 лютого у столичному Музеї книги та друкарства відбудеться зустріч із засновниками ініціативи "Музей Майдану/Музей Свободи" у просторі виставки "Творча сила свободи. Громадські ініціативи Майдану". Захід проводитиметься за адресою: вул. Лаврська, 9, із 12:00 по 14:00.

23 лютого у столичному Будинку профспілок очікується презентація наукового збірника "Революція Гідності: на шляху до історії" за матеріалами міжнародного наукового форуму. Захід розпочнеться о 17:00 за адресою: майдан Незалежності, 18/2.

З повним переліком заходів можна ознайомитись тут.

На початок