У Великій Британії звільненим ЛГБТ-військовим дозволили повернути нагороди

У Великій Британії звільненим ЛГБТ-військовим дозволили повернути нагороди

У Великій Британії звільненим ЛГБТ-військовим дозволили повернути нагороди
. AP

У Великій Британії військовослужбовці, звільнені через сексуальну орієнтацію, зможуть повернути собі отримані раніше медалі за службу, передає BBC.

Згідно з новою схемою встановлення історичної несправедливості, колишні військовослужбовці можуть звертатися до Міністерства оборони з проханням про відновлення почестей. Також звертатися зможуть сім'ї загиблих ексвійськових.

Це стало можливим після того, як ветеран Фолклендських островів Джо Оусаліс повернув собі нагороди, які він втратив після звільнення з флоту за бісексуальність. Міністерство оборони Британії вибачилось за це та повернуло Джо його медалі.

Його звільнили, бо в той час вважалося, що його сексуальність "завдає шкоди порядку і морській дисципліні". Чоловік розповідав, що медалі з його грудей зрізали великими ножицями.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон написав у Twitter, що ця історична помилка була нарешті виправлена.

"Ті, хто служить у наших збройних силах, заслуговують на все визнання за свою службу. Дуже великою несправедливістю було те, що деяким військовим було відмовлено у цьому лише через їх сексуальну орієнтацію. Я надзвичайно вітаю той факт, що тепер ми можемо виправити цю історичну помилку", – написав Джонсон.

Як пише видання, кожна заявка буде розглянута радою з оборони, а відповідним департаментом Міністерства оборони будуть призначені нові нагороди для тих, хто досяг успіху на службі.

У Великобританії у 2000 році була знята заборона на службу в збройних силах лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерів (ЛГБТ). Невідомо, скільки ЛГБТ-військових було звільнено через заборону і яка кількість тепер має право на відновлення нагород.

Читайте також

  • Військові Південно-Африканської республіки дозволили мусульманським жінкам-військовим носити хіджаб разом з уніформою.
  • Німецьке міністерство оборони офіційно визнало та вибачилось за дискримінацію гомосексуалів в армії з 1955 по 2000 рік.
  • У США жінкам-військовим дозволили використовувати легкий макіяж, різні зачіски та прикраси на службі.
На початок