Німецьке Міноборони вибачилось за 45 років дискримінації гомосексуалів

Німецьке Міноборони вибачилось за 45 років дискримінації гомосексуалів

Німецьке Міноборони вибачилось за 45 років дискримінації гомосексуалів
. АР

Німецьке міністерство оборони офіційно визнало та вибачилось за дискримінацію гомосексуалів в армії з 1955 по 2000 рік.

"Не будемо ходити околяса. У двадцятому столітті у бундесвері гомосексуальні солдати зазнавали систематичної дискримінації. Це було неправильно тоді — і це неправильно зараз. Ми приносимо вибачення", — заявила чинна міністерка оборони ФРН Анеґрет Крамп-Каренбауер, передає Deutsche Welle.

Згідно з доповіддю "Табу і толерантність" неофіційна дискримінація у Бундесвері Міністерство оборони Німеччинивідбувалася до 2000 роки, коли перший лейтенант Вінфрід Штехер подав до суду на тодішнього міністра оборони Рудольфа Шарпінга. Той, у свою чергу заявив, що гомосексуальність викликає значні сумніви в придатності до лідерства й є підставою для відмови в наймі на роботу на такі позиції. Однак справа не дійшла до суду, а міністерство пізніше заявило, що припиняє політику дискримінації та вперше офіційно вибачилося.

Доповідь почала готувати попередня міністерка оборони Німеччини та чинна президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. У ній зібрані історії геїв-військових, які під час служби зазнавали утисків та дискримінації. Зокрема, йдеться про нетерпиме ставлення до людей нетрадиційної орієнтації та обмеження в просуванні по службі. Деякі з опитаних також розповіли про сексуальне насилля в армії.

Міністерка Крамп-Каренбауер заявила, що наступного року планує подати на розгляд парламенту законопроєкт про реабілітацію солдатів нетрадиційної орієнтації, які зазнали дискримінації на службі, хоча і відзначила, що знайти усіх постраждалих неможливо.

Що відомо

  • Американська кіноакадемія ухвалила нові критерії для картин, які висуватимуться у майбутньому на премію “Оскар” у категорії “Найкращий фільм”. Основна вимога - достатнє представлення жінок, людей іншої раси (окрім європеоїдної), представників ЛГБТ-спільноти та людей з інвалідністю.
На початок