Археологи знайшли в Єгипті найдавнішу пивоварню

Археологи знайшли в Єгипті найдавнішу пивоварню

Археологи знайшли в Єгипті найдавнішу пивоварню з відкритих джерел

Група американських та єгипетських археологів виявила на території стародавнього міста АбідосАбідос — одне з найдавніших міст Верхнього Єгипту, яке існувало приблизно до середини 4-го тисячоліття до нашої ери. Місто розташовувалось на лівому березі Нілу, поблизу сучасного населеного пункту Ель-Араба-ель-Мадфуна., розташованого за понад 450 кілометрів на південь від Каїру, пивоварню, яка є, ймовірно, найдавнішою подібною знахідкою.

Про це повідомляє агентство Associated Press, посилаючись на генсека Служби старожитностей Єгипту Мустафу Вазірі.

За його припущеннями, пивоварня може відноситися до часів фараона Нармера, який об'єднав Стародавній Єгипет на початку Першого династичного періоду (3150 - 2613 рр. до нашої ери). Археологи виявили в пивоварні вісім приміщень, кожне з яких довжиною 20 метрів і завширшки 2,5 метрів. У приміщеннях знаходилися приблизно по 40 глиняних резервуарів, в яких виготовлялося пиво.

Один з керівників археологічної команди доктор Меттью Адамс з Інституту образотворчих мистецтв при Нью-Йоркському університеті зробив припущення, що ця пивоварня виготовляла напої для церемоній правлячої еліти. Зазначається, що з середини IV тисячоліття до нашої ери Абідос був важливим релігійним центром Стародавнього Єгипту та одним з головних місць шанування бога відродження Осіріса. Зазначається, що британські археологи першими заявляли про існування цієї фабрики ще на початку 1900-х років, але вони не змогли визначити її точне місцезнаходження.

Що відомо

  • У Помпеях археологи розкопали продуктовий магазин і знайшли рештки давньоримської їжі.
  • В Ізраїлі знайшли табличку з християнським надписом віком у півтори тисячі років.
  • Італійські археологи знайшли рештки двох чоловіків, які загинули внаслідок виверження вулкана майже дві тисячі років тому в давньоримському місті Помпеї.
  • На території Туреччини археологи розкопали могилу давньогрецького поета та астронома Арата, який жив у 315 році до нашої ери. Йому належать астрономічна поема "Явища".
  • Археологи знайшли під мексиканським містом нові частини ацтекської вежі з черепів.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше