"Безпечний театр" виклав методичку про роботу театрів в умовах пандемії у відкритий доступ

"Безпечний театр" виклав методичку про роботу театрів в умовах пандемії у відкритий доступ

"Безпечний театр" виклав методичку про роботу театрів в умовах пандемії у відкритий доступ

Лабораторія від Parade-fest та незалежний театр "Нєфть" створили та виклали у відкритий доступ методичку "Безпечний театр: лабораторія нових правил гри", у якій зібрали нові правила гри, виклики та можливості, що виникають у перформативному мистецтві у зв’язку з пандемією.

Мета дослідження — пошук загальних та прийнятних методів роботи театру з урахуванням карантинних обмежень та осмислення того, як працюватиме театр після пандемії; створення на основі лабораторних напрацювань гайду по юридичних, технічних та мистецьких аспектах роботи театрів в нових умовах.

"Загальний об’єм отриманого театрами під час карантину досвіду, враховуючи інтенсивність, переоцінити важко. Наступне завдання – спробувати цей досвід проговорити і зафіксувати", – розповідають автори про створення проєкту "Безпечний театр".

Суспільне стисло переповідає деякі тези першої глави дослідження – "Лабораторія. Аналіз карантинних ризиків для театру", але радимо ознайомитись з документом повністю, адже там залишилось ще багато корисної та цікавої інформації.

"Безпечний театр" виклав методичку про роботу театрів в умовах пандемії у відкритий доступpixabay

Креативний потенціал санітарно-епідеміологічних вимог: необхідність частого провітрювання, дотримання дистанції, масочного режиму і дезінфекції можна використати у власних цілях і сприймати як джерело ідей.

"Наприклад, розмітка на підлозі може стати частиною нових просторових рішень перед початком вистави, а додаткові вказівки на предметах або стінах можуть містити унікальну айдентику, яка б розкривала символічний потенціал вистави".

Альтернативні форми театру (імерсивний перформанс, сайт-специфік театр, вистава-аудіопрогулянка тощо) також можуть спростити створення безпечних вистав.

Різний вплив карантинних обмежень: після введення карантину державні і недержавні (незалежні) театри опинилися в абсолютно різних умовах. В нашій країні не існує інституціональної і системної підтримки незалежного сектору, тому незалежним театрам було вигідніше залишатися закритими під час локдауну.

Є окремі кейси подолання або постійної боротьби з цією проблемою: ґрантова підтримка, донейти, підвищення вартості квитків тощо. Більшість незалежних театрів сьогодні "тримається" завдяки особистим антикризовим ініціативам.

Тому важливо шукати нові способи міжнародної комунікації, щоб не змарнувати попередні напрацювання і створювати нові можливості. Наприклад, це можуть бути програми особистого взаємообміну артистів онлайн, фестивалі онлайн, планування фестивалів на відкритому просторі, стипендії для дослідницьких поїздок.

"Безпечний театр" виклав методичку про роботу театрів в умовах пандемії у відкритий доступ

Психологічне здоров'я: з психологічними викликами в різній мірі стикаються працівники і працівниці театру. Для адміністративного колективу психологічна напруга пов’язана з необхідністю гіпершвидкого реагування на постійні зміни. Для художнього колективу психологічна напруга пов’язана з одного боку зі страхом репетицій і показів, бо це часто близька комунікація.

Для подолання описаних ризиків можна: постійно комунікувати з можливістю проговорювати складні питання в групах, тімбілдінг (неформальні зустрічі командою), консультації психотерапевтів(ток) тощо.

Читайте також

Чому колаборації важливі – гайд від Ольги Балашової для українських культурних інституцій

10 кроків до сталості, доступні кожному музею – корисний гайд від Олександри Ковальчук

Що таке Гіпермаркет Культури та як просувати свій культурний продукт у діджиталі

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше