Що таке Гіпермаркет Культури та як просувати свій культурний продукт у діджиталі

Що таке Гіпермаркет Культури та як просувати свій культурний продукт у діджиталі

Ексклюзивно
Вступ

В Україні запустили перший онлайн-магазин культурних подій та послуг — "Гіпермаркет культури" (ГК). Це мультифункціональна онлайн-платформа, де інституції та креативні підприємці зможуть розмістити свої послуги або події. Проєкт має на меті допомогти культурі адаптуватися до нових реалій, де керує діджитал.

Проєкт створено та розроблено командою Port.agency за підтримки Європейського Союзу за програмою Дім Європи. Ці картки "ГК" підготували ексклюзивно для Суспільне Культура.

Які події або послуги можна розмістити на ГК

Акцент саме на унікальних послугах або подіях, які підштовхують по-новому поглянути на культуру. Фактично це можуть бути індивідуальні заняття з кераміки, вокалу, майстер-класи, нічні екскурсії, лекції-дискусії тощо.

"ГК" не обмежує інституції форматом події як такої. Замість цього вони шукають цікаві формати, які б відгукнулися широкій аудиторії, а вона й собі включилася би у розвиток української культури.

Наприклад, зараз на сайті можна придбати квиток на лекцію-екскурсію київськими сквотами, груповий майстер-клас з джазових танців або трьох-годинна індивідуальна арт-лабораторія із художницею Катериною Кобилянською.

Хто може приєднатись до ініціативи

• Представники музеїв, театрів, бібліотек, музичних гуртів, громадських організацій чи власних культурних ініціатив.

• Форма власності може бути приватна або державна. Для цього ви маєте бути офіційно зареєстрованими та мати юридичну організаційну форму (ГО, благодійний фонд, ТОВ тощо) або бути ФОПом.

Окрім того, у вас має бути активний рахунок для того, щоб регулярно отримувати платежі з продажів квитків. З подробицями можна ознайомитись на сайті.

До учасників гіпермаркету вже долучилися Музей етнографії та екології Карпатського краю з Яремче, Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки, m.EHUB з Маріуполя, Державний історико-культурний заповідник міста Острога, Ethno Contemporary Ballet з Харкова, KINO42, Їzhakultura, Radioballet та IST Publishing.

Який профіт я можу від цього отримати
  1. Безкоштовне промо. У межах грантової програми до кінця січня "ГК" забезпечує безкоштовне просування лотів, розміщених на платформі, а також надає безкоштовну консультацію.
  2. Платформа — це додатковий канал присутності в інформаційному просторі. Більше бачать — більше купують.
  3. Освітній курс. "Гіпермаркет Культури" підготували безкоштовний навчальний довідник з корисними матеріалами від тих, хто зміг діджиталізувати свої підприємства, перебороти кризу та знайти партнерів для своїх проєктів.
  4. Середовище. Ви опинитеся в колі справжніх культурних гурманів, відкритих до ваших експериментів.
  5. Нетрадиційні формати. Ми розміщуємо тільки незвичні, унікальні продукти, які спонукають переосмислювати культуру й відкривати її сучасні форми.
Навчальний гайдлайн

Маркетплейс містить й освітню складову. Це відеокурс від практиків креативної сфери. Він містить п’ять відео, що розкривають важливі для культурних інституцій та окремих проєктів теми. Навколо криза — як зберегти команду та інституцію? Чому не виходить налаштувати ефективну роботу онлайн? Як не втратити постійних клієнтів та зацікавити нові аудиторії вашим продуктом? Втомилися шукати партнерів – як знайти тих, кому справді не байдуже?

Дмитро Деркач, співзасновник Планета Кіно — "Хто платить вам зарплатню? Сервіс як основа довготривалих відносин"

Олеся Островська-Люта, генеральна директорка Мистецького арсеналу — "Як управляти державною інституцією в умовах кризи?"

Олександра Ковальчук, заступниця директора з розвитку Одеського художнього музею — "10 кроків до сталості, доступні кожному музею"

Ольга Балашова, культурна менеджерка — "Чому колаборації важливі?"

Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту — "Чи можна оцифрувати державну інституцію?"

Що робити далі

У вас вже є конкретна подія? Тоді реєструйтеся на сайті cult.market. Вам треба буде вказати дані інституції, від імені якої проходить подія. Покрокову інструкцію з використання сайту можна переглянути на сайті.

Реєструвати інституції, додавати, видаляти чи редагувати події ви можете самостійно. Кошти від придбаних квитків надходять на рахунок інституцій раз на тиждень з урахуванням податків. У січні та лютому публікація на платформі безкоштовна.

Якщо ж ви тільки виношуєте ідею, тоді залиште запит у віконці “онлайн-консультація».

Онлайн-консультація

Класно, коли приходять з готовим продуктом, але частіше команда "ГК" фіналізує її колективно з інституціями. У "ГК" є один досвід, в інституцій — другий, разом створюємо третій для майбутніх відвідувачів. Консультації доступні до кінця січня.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше