У Кропивницькому помер ініціатор створення єдиного у світі музею історії української хореографії

У Кропивницькому помер ініціатор створення єдиного у світі музею історії української хореографії

У Кропивницькому помер ініціатор створення єдиного у світі музею історії української хореографії Facebook/Обласний краєзнавчий музей

На 82-му році життя помер один з ініціаторів створення музею історії українського хореографічного мистецтва на ”Хуторі Надія” у Кіровоградській області Борис Кокуленко.

Про це Суспільному розповіла завідувачка музею Оксана Чонтай. Поховають заслуженого працівника культури України на Далекосхідному кладовищі у Кропивницькому 4 лютого об 11:30.

У Кропивницькому помер ініціатор створення єдиного у світі музею історії української хореографіїFacebook/Обласний краєзнавчий музей

Про причини смерті Оксана Чонтай не знає.

Що відомо про Бориса Кокуленка

Борис Григорович Кокуленко народився 1 жовтня 1939 року у місті Кіровоград (нині - Кропивницький).

Працював танцюристом, балетмейстером-постановником танцювальних ансамблів та театру імені Марка Кропивницького.

Деякий час працював професійним танцюристом, під час військової служби танцював в ансамблі пісні і танцю Уральського військового округу в м. Єкатеринбурзі (Свердловськ), де проходила його служба.

Зібрані Борисом Кокуленком матеріали, які 1999 року експонували у приміщенні театру імені Кропивницького, стали основою фондової збірки музею історії хореографічного мистецтва.

Разом з народним артистом України Анатолієм Кривохижею Борис Григорович писав листи про необхідність створення музею хореографії та надання йому необхідного приміщення. Після створення музею у 2004 році став його науковим консультантом.

Серед звань та нагород Бориса Кокуленка є медаль ”Ветеран праці”, звання кандидата мистецтвознавства, лауреата обласної краєзнавчої премії імені Ястребова та обласної премії ”Духовний скарб Кіровоградщини”.

Читайте також

Король життя. Меценатство П’єра Кардена і Україна

"Напланував проєктів на три життя". Колеги Сергія Проскурні поділилися спогадами про режисера

У Львові помер головний режисер театру ляльок Володимир Підцерковний

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше