"Напланував проєктів на три життя". Колеги Сергія Проскурні поділилися спогадами про режисера

"Напланував проєктів на три життя". Колеги Сергія Проскурні поділилися спогадами про режисера

Ексклюзивно
"Напланував проєктів на три життя". Колеги Сергія Проскурні поділилися спогадами про режисера Facebook / Sergii Proskurnia

1 лютого пішов з життя український театральний режисер та продюсер Сергій Проскурня. Акторка Рима Зюбіна та генеральний продюсер "Українського радіо" Дмитро Хоркін поділилися з Суспільним своїми спогадами про роботу та спілкування з Сергієм Проскурнею.

Дмитро Хоркін

Сергія Проскурню, режисера, життя сильно пов’язувало з радіо через те, що він одразу після театрального інституту спершу підпрацьовував, а пізніше і працював на Українському радіо, в редакції радіотеатру. Він працював над радіопостановками та був режисером вистав перед мікрофоном, а я працював з ним як диктор.

Колеги Сергія Проскурні поділилися своїми спогадами про режисераfacebook.com/DmitryKhorkin

Дмитро Хоркін поділився спогадами про режисера Сергія Проскурню

В останні роки Сергій Проскурня був головним режисером державних подій — концертів, парадів, великих масштабних урочистих і меморіальних подій. Особливо плідним у нього був період 2017-2019 — час сторіч української революції, сторіччя бою під Крутами та інших визначних дат.

Сергій Проскурня належав до тих людей, які дуже любили життя і свою роботу. Він завжди був в оточенні своїх друзів, акторів, митців та був дуже цікавим співрозмовником.

Рима Зюбіна

Сергія не можна було не помітити. Він був абсолютно унікальною людиною. На відміну від інших митців, які часто бувають егоцентричні та самозакохані, Сергій завжди дивився в людину і дуже багато бачив. За всіма нашими посмішками ховається свій біль, і він це знав, відчував і завжди підтримував. Для нього світ — це були люди навколо. Якщо можна сказати, що є люди, які люблять життя, то він був людиною, яка любила людей.

Колеги Сергія Проскурні поділилися своїми спогадами про режисераФото: Влада Призова, Суспільне

Римма Зюбіна: "Проєктів у Проскурні вистачило б на три життя наперед"

Всі ідеї Сергія були неординарні, і в нього було мільйон тих ідей. Ще напередодні карантину він вигадав цілий цикл концертів, які довелося відкласти. Він напланував проєктів — на три життя наперед ще вистачило б. Сергій Проскурня вмів знайти артистів і колективи, які представляли нестандартний пласт української культури. Своєю режисурою він підіймав все на найвищий рівень. Відчувалося, що не якусь "шароварщину" робимо, а дійсно на високому європейському рівні. Це був просто фонтан творчих емоцій. Але його концептуальною умовою було те, що Україна не є провінцією. Що ми є нація з високою культурою.

Що відомо про режисера

Сергій Проскурня народився 28 листопада 1957 року у Львові. Вчився Проскурня у Черкасах. З грудня 2007 року входив до команди міністра культури і туризму України Василя Вовкуна, згодом став радником міністра на громадських засадах. Був художнім керівником Одеського театру опери та балету. З 2009 очолював театр у Черкасах. Він зняв кінопроєкт "Наш Шевченко" (частину сюжетів знімав на Євромайдані) та розробив концепцію виставки "Шевченкоманія". Проскурня був лауреатом премій Національної спілки театральних діячів України "Експеримент" (2001) та імені Сергія Данченка (2017).

Читайте також

Помер український режисер та продюсер Сергій Проскурня

120 років з дня народження Валер`яна Підмогильного: 7 цікавих фактів про українського письменника

Як добре ти знаєш творчість гурту "Скрябін". Кросворд на честь Андрія Кузьменка

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше