Китай арештував 80 людей за торгівлю підробною вакциною від COVID-19

Китай арештував 80 людей за торгівлю підробною вакциною від COVID-19

Китай арештував 80 людей за торгівлю підробною вакциною від COVID-19
Ілюстративне фото, Unsplash

Китайська поліція заарештувала понад 80 людей, підозрюваних у причетності до торгівлі підробною вакциною від COVID-19, а також вилучила більш як 3 тисячі доз підробного препарату.

Як повідомляє Xinhua, китайські правоохоронці встановили, що мешканець країни на прізвище Кун у змові з іншими підозрюваними із вересня 2020 року підроблював вакцину від захворювання, використовуючи фізіологічний розчин, та продавав її за завищеними цінами. Також поліція ліквідувала підпільні пункти виготовлення препаратів і ліквідувала мережу їхнього продажу.

При цьому The Global Times із посиланням на джерело, наближене до одного з великих виробників китайської вакцини, зазначає, що підозрювані могли планувати продати підробні вакцини за кордон.

Вакцини, наповнені фізіологічним розчином, не будуть ефективними, але й не призведуть до проблем зі здоров’ям, тому очевидно, що підозрювані прагнули заробити, а не нашкодити людям", – прокоментував ситуацію співробітник Шанхайського центру з контролю та профілактики захворювань Тао Ліна.

Як зазначає видання, справу вдалося розкрити у межах кампанії з боротьби із різноманітними правопорушеннями, пов’язаними з вакцинами, зокрема, щодо їхнього незаконного виготовлення, продажу підробних препаратів, шахрайства, контрабанди вакцини та нелегальних медичних практик під час проведення вакцинації.

Що відомо

  • Європол попередив про незаконну торгівлю фейковими довідками про COVID-тести.
  • Експерти ВООЗ відвідали ринок морепродуктів в Ухані, звідки почався спалах COVID-19.
  • ЄС отримає додаткові 9 мільйонів доз вакцини AstraZeneca.
  • Європейська агенція з лікарських засобів 12 січня отримала заявку на сертифікацію вакцини проти COVID-19 від компанії AstraZeneca та Оксфордського університету.
  • Уряд Великої Британії першим у світі розпочав масову вакцинацію населення від COVID-19 препаратом, розробленим спільно компанією AstraZeneca та Оксфордським університетом.
  • 6 січня Європейська комісія схвалила вакцину проти COVID-19 від компанії Moderna. Вакцина від Moderna стала другою сертифікованою в ЄС вакциною проти COVID-19.
  • 8 січня Агентство з регулювання лікарських засобів і медичних товарів Великої Британії дозволило використання вакцини від коронавірусу компанії Moderna. Це третя вакцина від COVID-19, яку дозволив використовувати британський уряд.
  • Європейська комісія закличе держав-членів ЄС встановити ціль прищепити щонайменше 70% населення об'єднання до літа 2021 року.
  • Низці країн ЄС довелося зменшити темпи або взагалі зупинити програми вакцинації проти COVID-19 через проблеми з постачанням вакцини від Pfizer\BioNTech.
На початок