Нестача Pfizer: країни ЄС сповільнюють та зупиняють вакцинацію проти COVID-19

Нестача Pfizer: країни ЄС сповільнюють та зупиняють вакцинацію проти COVID-19

Нестача Pfizer: країни ЄС сповільнюють та зупиняють вакцинацію проти COVID-19
AP

Низці країн ЄС довелося зменшити темпи або взагалі зупинити програми вакцинації проти COVID-19 через проблеми з постачанням вакцини від Pfizer\BioNTech.

Про це повідомляє ВВС.

Причиною проблем із реалізацією національних планів вакцинації у країнах Євросоюзу стали анонсовані компанією Pfizer\BioNTech тимчасові зменшення обсягів поставок вакцини до Європи через модернізацію виробничих ліній. Наразі відставання від планів або призупинка вакцинації відбуваються у Німеччині, Бельгії, Іспанії, Італії, Польші, Угорщині та Румунії.

Кілька федеральних земель ФРН відчувають нестачу вакцини, а у найбільш населеному регіоні країни – Північному Рейні - Вестфалії довелося повністю зупинити вакцинацію медичних працівників.

Також призупинили вакцинацію медиків у бельгійській Фландрії та столиці Іспанії Мадриді.

Обсяг поставок вакцини проти COVID-19 до Італії знизився на 29% за останній тиждень, і компанія Pfizer попередила про збереження відставання від графіка постачання на 20% і у наступному тижні. Уряд Італії повідомив, що темпи вакцинації в окремих регіонах країни знизилися на 60% та заявив, що позиватиметься до суду на компанію-виробника вакцини.

Про судові позови заявило також і керівництво Польщі, де поставки вакцини впали на 50%. Втім, уряд пообіцяв налагодити поставки до середини лютого.

Про можливі проблеми із вакцинацією попередили уряди Чехії та Румунії. А прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звинуватив керівництво ЄС у зриві планів поставок та розпочав переговори про закупівлю вакцини з Росією та Китаєм.

Очільниця європейської комісії Урсула фон дер Ляєн запевнила, що керівництво ЄС працює над тим, аби забезпечити більш стабільні та прогнозовані поставки вакцини.

"Ми очікуємо у найближчий час цілий потік поставок нових вакцин", – заявила фон дер Ляєн.

Що відомо

  • 6 січня Європейська комісія схвалила вакцину проти COVID-19 від компанії Moderna. Вакцина від Moderna стала другою сертифікованою в ЄС вакциною проти COVID-19.
  • Нідерланди стали останньою країною Євросоюзу, яка розпочала вакцинацію проти COVID-19. Першою щеплення отримала медсестра, яка працює в будинку пристарілих.
  • У ВООЗ заявили, що заможні країн скупили більшу частину вакцини від COVID-19, у той час, коли країни з середнім та низьким рівнем доходу ще не отримали препарат.
  • Європейська агенція з лікарських засобів отримала заявку на сертифікацію вакцини проти COVID-19 від компанії AstraZeneca та Оксфордського університету.

На початок