Європол попереджає про незаконну торгівлю фейковими довідками про COVID-тести

Європол попереджає про незаконну торгівлю фейковими довідками про COVID-тести

Європол попереджає про незаконну торгівлю фейковими довідками про COVID-тести
. Штаб-квартира Європолу у Гаазі, Нідерланди. Фото: АР

Європол попередив про зростання нелегальної торгівлі фальшивими сертифікатами про проходження тестування на COVID-19 на території Європейського союзу.

Про це повідомляє пресслужба Європолу.

"У період, доки тривають обмеження на подорожі в умовах пандемії, існує висока вірогідність, що злочинні елементи скористаються можливістю та виготовлятимуть і продаватимуть підроблені сертифікати тестів на COVID-19", – розповіли представники Європолу.

За останні кілька тижнів співробітники Європолу отримали інформацію про низку випадків торгівлі фальшивими посвідками, зокрема:

  • Мережу з торгівлі підробними сертифікатами виявили та ліквідували у паризькому аеропорту ім. Шарля де Голля;
  • У Великій Британії поліція припинила діяльність схеми, учасники якої пропонували придбати COVID-документи за 100 фунтів;
  • В Іспанії національна поліція викрила організацію зловмисників, які поширювати фейкові сертифікати про проходження тестування за 40 євро.

У Європолі попередили, що зловмисники мають у своєму розпорядженні високотехнологічні засоби і програмне забезпечення для створення підроблених документів високої якості та закликали правоохоронців та органи митного контролю європейських держав проводити ретельні перевірки документів.

Що відомо

  • 31 січня Франція встановила заборону на в’їзд та виїзд з території Франції до України та будь-якої іншої країни поза межами європейського простору через COVID-19.
  • Влада Чехії тимчасово заборонила в'їзд до країни для іноземців через пандемію коронавірусу.
  • Європейська комісія заявила, що до кінця січня 2021 року країни ЄС мають розробити єдину стратегію запровадження сертифікатів вакцинації, які будуть визнаватися на території об'єднання та за його межами.
На початок