ВООЗ розкритикувала Євросоюз через заборону експорту вакцин

ВООЗ розкритикувала Євросоюз через заборону експорту вакцин

ВООЗ розкритикувала Євросоюз через заборону експорту вакцин
АР

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) розкритикувала рішення Європейського союзу щодо заборони експорту вакцин від коронавірусу, що виробляються в рамках блоку. В організації попереджають, що такі заходи ризикують продовжити пандемію.

Про це йшлося на Давоському саміті, який цього року проходить у віртуальному форматі, передає BBC.

Зокрема, заступниця гендиректора ВООЗ Маріангела Сімао назвала це рішення "дуже тривожною тенденцією". На її думку, накопичення вакцин в межах ЄС продовжуватиме пандемію та сповільнить відновлення світової економіки. Також, вважає Сімао, такі заходи можуть ще більше посилити нерівність між країнами.

"Викликає велику стурбованість ситуація, коли будь-яка країна або блок приймає рішення про обмеження експорту продукції, яка являє собою глобальне благо", — заявила вона.

Сімао наголосила, що завданням світової спільноти має бути поставка вакцин за принципом справедливості, так само як й інших матеріалів для виробництва препаратів.

Читайте також: Від двох доларів за дозу. Як світ домовлявся про закупівлю вакцин від COVID-19

Своєю чергою, прессекретарка ВООЗ Маргарет Гарріс від імені організації закликала країни забезпечити вакцинацію найбільш вразливих груп населення та медиків по всьому світу, перш ніж почнеться масова вакцинація. Гарріс також повідомила, що на сьогодні 95% всіх щеплень проведені всього в 10 країнах.

Що відомо

  • Європейська комісія дозволила регулюючим органам вирішувати надавати чи ні дозвіл на експорт вакцин від COVID-19 з Євросоюзу.
  • Гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус закликав країни, які вже отримали вакцину від коронавірусу, поділитися надлишками доз з іншими державами.
  • Раніше у ВООЗ заявили, що заможні країни скупили більшу частину вакцин від COVID-19, у той час, коли країни з середнім та низьким рівнем доходу ще не отримали препарати.
На початок