Перейти до основного змісту
Наприкінці лютого на Вінниччину надійде 2 види вакцин проти COVID-19 — МОЗ України

Наприкінці лютого на Вінниччину надійде 2 види вакцин проти COVID-19 — МОЗ України

Наприкінці лютого на Вінниччину надійде 2 види вакцин проти COVID-19 — МОЗ України
. Ілюстративне фото, Unsplash

За інформацією МОЗ України, в область наприкінці лютого має надійти 2 вакцини проти COVID-19: Pfizer–BioNTech (РНК вакцина), виробництво США та Oxford-AstraZeneca (вірусно векторна вакцина), виробництва Великобританії.

Про це в ході апаратної наради розповіла директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації Ольга Задорожна.

Етапи проведення вакцинації

За її словами, відповідно до інформації МОЗ України вакцини закуповуються коштом міжнародних організацій в межах програми COVAX та коштом державного бюджету. Дорожньою картою передбачено 5 етапів проведення вакцинації.

"На першому етапі вакцинуватимуться медичні працівники та персонал, які працюють у закладах охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, працівники мобільних бригад для вакцинації, люди в інтернатних закладах, будинках для людей похилого віку та працівники таких закладів.  Під час першого етапу вакцинації будуть залучені також військовослужбовці (включаючи Збройні Сили України та Національну гвардію України), які беруть участь в операції Об’єднаних сил на Сході України", – повідомила Ольга Задорожна.

  • Другий етап передбачає імунізацію медичних працівників та персонал, які працюють у закладах охорони здоров’я що надають стаціонарну допомогу іншим хворим (включаючи первинну медичну допомогу, працівників системи громадського здоров’я тощо), вакцинуватимуть людей віком від 80 років.
  • Третій етап передбачає, що вакцинація торкнеться людей віком від 65 до 69 років та від 70 до 79 років, працівників критично важливих структур державної безпеки, працівників сфери освіти.
  • Четвертий етап залучатиме до вакцинації людей віком від 60 до 64 років, дорослих (віком від 18 до 59 років) із супутніми захворюваннями. Вакцинуватимуть й інші категорії населення та професійні групи, які знаходяться у групі ризику щодо інфікування коронавірусною хворобою COVID-19, а також громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Також імунізація торкнеться осіб, які перебувають у місцях обмеження волі або слідчих ізоляторах, та працівників місць обмеження волі.
  • П’ятий етап стосується вакцинації дорослих, (віком від 18 та старше) за виключенням тих, які мають супутні захворювання, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті в зв’язку із захворюванням на коронавірусну хворобу COVID- 19, а також громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Читайте також: Як працюють вакцини від COVID-19 та чи варто їх боятися. Дванадцять запитань до імунолога

На Вінниччині кількість тих, хто підлягає вакцинації на першому етапі, становить  9390 чоловік. Орієнтовна кількість осіб на другому етапі – 88 653 людини.

Хто буде вакцинувати

Вакцинація здійснюватиметься мобільними бригадами з імунізації в  тимчасових стаціонарних пунктах щеплень, які створюються на базі закладів охорони здоров’я первинного рівня, та в пунктах щеплень на базі закладів охорони здоров’я ІІ та ІІІ рівнів надання медичної допомоги.

Наразі сформовано 20 мобільних бригад для проведення вакцинації на 1 та 2 етапі, до яких залучено 121 працівник первинки (20 водіїв, 41 лікар, 60 медичних сестер), на наступні етапи сформовано додатково 34 бригади, які будуть задіяні у разі потреби.

З 15 лютого розпочато навчання медичних працівників чотирьох мобільних бригад; створено 134 тимчасових стаціонарних пункти щеплення (перелік додається); проведено процес планування вакцинації  цільових груп на першому та другому етапах.

Що відомо

  • Головний санлікар Віктор Ляшко повідомив, що у лютому 2021 року Україна отримає 117 тисяч доз вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech. Також у першому півріччі цього року в країну надійде від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford.
  • Президент Володимир Зеленський підписав закон, який спрощує процедуру реєстрації та використання вакцин від COVID-19 в Україні.
  • За даними МОЗ, вакцинацію від COVID-19 в Україні здійснюватимуть 572 мобільні бригади.
  • В Україні вакцинуватися готові 65% людей, водночас більше людей почали вважати загрозу від пандемії дещо перебільшеною.
  • Керівник Центру громадського здоров'я Ігор Кузін 9 лютого повідомляв, що верифікація списків людей на вакцинацію все ще триває і має завершитися 15-20 лютого.
  • 15 лютого кампанія з вакцинації від COVID-19 в Україні не розпочалась всупереч раніше оголошеним планам Міністерства охорони здоров’я.

Топ дня

Вибір редакції

На початок