В Україні та світі зросла кількість людей, які готові вакинуватися від COVID-19

В Україні та світі зросла кількість людей, які готові вакинуватися від COVID-19

Опитування
В Україні та світі зросла кількість людей, які готові вакинуватися від COVID-19
АР

Наприкінці 2020 року, згідно з міжнародним дослідженням, понад дві третини людей у всьому світі висловили готовність зробити щеплення від COVID-19, якщо вакцина буде загальнодоступною і вважатиметься безпечною та ефективною. В Україні вакцинуватися готові 65%, водночас більше людей почали вважати загрозу від пандемії дещо перебільшеною.

Результати щорічного Міжнародного опитування асоціації Геллап показали, що наприкінці 2020 року четверта частина опитаних швидше за все відмовиться від можливості робити щеплення від COVID-10. Менш як 10% вагаються з цього приводу.

Серед регіонів і великих країн, люди в Індії (85%) та Азії (до 80% в східній частині континенту і 98% у В'єтнамі) виявляють найбільшу готовність до ін'єкції вакцини проти СOVID-19.

Люди в Росії, Європі та Африці більш неохоче ставляться до ідеї вакцинуватися, навіть якщо доступ до вакцин простий і вони вважаються безпечними та ефективними.

Найбільше небажання щодо нової вакцини проти COVID-19 спостерігається в Боснії і Герцеговині, Сербії, Чеській Республіці та інших європейських країнах. Утім частки тих, хто позитивно розглядає можливість вакцинації, і тих, хто досить неохоче робить це, майже рівні.

Соціологи також припускають, що глобальна пандемія коронавірусу зробила більшість людей в усьому світі більш схильними до отримання вакцин загалом – 50% респондентів повідомляють, що мають таку думку. Проте, 18% стверджують, що після пандемії у них менше шансів отримати щеплення. 28% заявили, що їхнє ставлення до вакцин не змінилося.

Люди в Індії, Азії і на Близькому Сході стають більш схильними до вакцинації взагалі після початку пандемії. На відміну від цього, люди в ЄС і Європі в цілому, в США, а також в Україні найчастіше говорять, що їхні погляди на вакцини не змінилися.

Чи перебільшена загроза

За даними опитування, "більше двох п'ятих респондентів з країн світу згодні або повністю згодні з твердженням, що загроза з боку коронавірусу перебільшена". Утім більшість із цим не згодна. Позиція, що загроза насправді перебільшена, дещо зростає у порівнянні з квітнем та травнем 2020 року.

"Наприклад, на початку минулого року світова громадська думка стосовно перебільшення цієї загрози теж набула чималого поширення. Пізніше, під час так званого першого піку захворювання, прихильники цього конкретного погляду скоротилися до третини респондентів, тоді як ті, хто не підтримував його, становили майже дві третини. Проте влітку, зі зменшенням числа зареєстрованих випадків COVID-19, віра в перебільшення проблеми знову почала рости", - зазначають соціологи. і наголосили, що тенденція до зростання переконаності в тому, що криза перебільшена, зберігається і в кінці 2020 року.

Люди в Індії більш схильні вважати, що загроза здоров'ю перебільшена (більше половини всіх респондентів поділяють цю думку). Значна частка тих, хто нехтує небезпекою, спостерігається також в Західній Азії, Африці та країнах, які не є членами ЄС.

Найбільш схильні недооцінювати загрозу люди в Косово, Філіппінах, Нігерії та Пакистані. В Україні частка тих, хто підтримує думку, що загроза перебільшена (51%), дещо переважає над тими, хто її не підтримує (43%).

З іншого боку, населення Австралії, США і ЄС (особливо західних країн ЄС) швидше за все відкинуть вищезазначене твердження. У таких країнах, як Фінляндія, Велика Британія, Японія та Корея, найбільш значні розбіжності.

Довідка. Міжнародне опитування Геллап в кінці року (Eoy) - щорічна традиція, ініційована та розроблена під головуванням доктора Джорджа Геллапа в 1977 році. У 2020 році воно було проведене в 47 країнах світу. Всього було опитано 44 796 осіб впродовж жовтня-грудня 2020 року методом співбесіди з представницькою вибіркою з приблизно 1000 чоловіків та жінок, або особистим шляхом, телефоном або через інтернет. Похибка опитування становить від + 3-5% на рівні 95% довіри.

Що відомо

  • У грудні 2020 року 70% українців вважали COVID-19 реальною загрозою особисто для себе та родини, а 79% опитаних підтримують ідею масового тестування населення. При цьому раніше "Рейтинг" оприлюднив результати дослідження, за якими, 40% українців відмовилися б від вакцини, навіть якби за неї не потрібно було платити.
На початок