Ковідне відділення Ужгородської міської клінічної лікарні закриють з червня. Про це Суспільному повідомив директор міської лікарні Іван Курах.
За його словами, наразі у відділенні зайняті 10 ліжок для хворих на COVID-19. "Зараз з 190 ліжок для хворих коронавірусом зайняті 10. З червня місяця ми вже закриваємо ковідне відділення і реаніматологи, які працювали на ковідному відділенні, будуть працювати у прийомному (відділення екстреної медичної допомоги, — ред.)", — розповів директор Ужгородської міської клінічної лікарні Іван Курах.
Читайте також: "Основні симптоми ті ж, але перебіг значно важчий", — ужгородський лікар про новий штам COVID-19
В Ужгородській міській лікарні сьогодні, 27 травня, відкрили відділення екстреної медичної допомоги. За словами Івана Кураха, запрацює відділення впродовж двох тижнів.
Яка завантаженість ліжок в області
Директор обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк розповів, що станом на ранок 27 травня на Закарпатті відсоток завантаженості ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, становить 11,8%:
- Обласна клінічна інфекційна лікарня — 20%.
- Центр легеневих хвороб — 19,1%;
- Ужгородська міська лікарня — 5,3%;
- Обласна клінічна лікарня ім.Новака — 8,5%;
- Ужгородська районна лікарня — 9,3%.
Найбільша завантаженість ліжок, за словами Михайла Поляка, у Тячівській районній лікарні — до 30%.
"Доки такий стан буде, ми зараз не можемо сказати. Кількість хворих може збільшуватися. Все-таки багато людей приїжджає з-за кордону. Якщо вони принесли інший штам, то люди, звичайно, будуть хворіти повторно, якщо вони нещеплені", — розповів Михайло Поляк.
Скільки мобільних бригад та пунктів щеплення працює на Закарпатті
За словами директора інфекційної лікарні, кількість бригад, які будуть вакцинувати збільшуються. Деякі бригади проходять додаткові навчання для збільшення кількості щеплень за добу.
"Розслаблятися нема чого. Люди ходять без масок по магазинах, супермаркетах. Або неправильно їх носять. Потрібно все рівно маску носити, руки мити та обробляти, дотримуватися соціальних дистанцій. Ці правила ніхто не скасовував. Також потрібно думати про щеплення. Вакцину потихеньку завозять", — розповів Михайло Поляк.
Головна епідеміологиня краю Вікторії Тимчик розповіла, що наразі на Закарпатті працюють 14 мобільних бригад та 51 пункт щеплення від COVID-19.
"Готові до розгортання більш масштабної вакцинальної кампанії, оскільки медичних працівників у нас є навчених набагато більше. І коли настане 3-й і 4-й етап вакцинації, і буде багато охочих щепитися, ми готові розгорнути до 200 пунктів щеплення, і до роботи буде долучено 46 мобільних бригад", — розповіла епідеміологиня.
Які медзаклади прийматимуть хворих з коронавірусом
В області залишаються базові лікарні, які будуть приймати ковідних хворих — Тячівська, Хустська, Мукачівська районні лікарні. Директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації Анатолій Пшеничний розповів, що наразі лікарні, які прийматимуть ковідних хворих в Ужгороді, ще не затверджені Кабміном. Розглядають два варіанти — Центр легеневих хвороб та Закарпатська обласна інфекційна лікарня.
Що відомо:
- Станом на 25 травня Міністерство охорони здоров'я встановило жовтий рівень епідемічної небезпеки в усіх регіонах України та Києві.
- Кількість українців, які стверджують, що перехворіли на COVID-19, переважає офіційну статистику щонайменше вдвічі.
- Департамент фармаконагляду експертного центру МОЗ оприлюднив звіт про результати спостереження за безпекою вакцин проти COVID-19.
- Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.