Перейти до основного змісту
Українському радіо сто років: що кажуть про незалежного мовника в Тернополі

Українському радіо сто років: що кажуть про незалежного мовника в Тернополі

українське радіо, суспільне, тернопіль
Українському радіо виповнилося 100 років. Українське радіо

Сьогодні, 16 листопада, Українське радіо відзначає сторіччя з часу створення. Нагадаємо, з цієї нагоди в Тенопільській обласній філармонії відбувся концерт заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо, який здійснив тур дев’ятьма містами України. Захід був присвячений також і 95-річчю оркестру.

Галина Бабій, ведуча концертів і музикознавиця, сказала:

"Українське радіо — це моє життя. Я працюю тут вже 37 років, провела безліч ефірів, інтерв'ю, програм. Радіо для мене — це не просто платформа, це можливість говорити з усім світом, і цей світ чує мене. Це спілкування з героями нашого часу, музикантами, талантами, людьми, які надихають. Радіо — це частина мого серця, мого існування, і я безмежно щаслива бути частиною цього".

Українське радіо — це платформа, яка вже 100 років поєднує українців, розповіла керівниця радійних проєктів Суспільного Тернопіль Наталка Андрушко-Колтун:

"Ми працюємо над тим, щоб Українське радіо залишалося таким же впливовим, як і раніше. Одна з цікавих ініціатив — проєкт "Лист на радіо", де ми записували історії людей, життя яких змінилося завдяки радіо. Це показує, наскільки потужним інструментом може бути радіоефір. Зараз ми також працюємо над циклом про діалекти, щоб зафіксувати мовну різноманітність України для майбутніх поколінь".

українське радіо, концерт, суспільне тернопіль, радіо, ірина моргун, наталка колтун, тернопільська філармонія
Журналістка Суспільного Ірина Моргун і керівниця радійних проєктів Суспільного в Тернополі Наталка Андрушко-Колтун, 8 жовтня 2024 рік. Суспільне Тернопіль

Окрім цього, Наталка згадала унікальну постать української журналістики — Ярослава Гулька, якому виповнилося 94 роки:

"Він був одним із перших власкорів Українського радіо. Його ясний розум і унікальні спогади надихають нас. Для таких людей українське радіо було не просто роботою, а покликанням, і це мотивує нас продовжувати цю справу".

"Українське радіо — це частина нашої ідентичності. З 1924 року воно несе українське слово, правду та культуру. Радіо звучало у найважчі моменти нашої історії і продовжує бути символом єднання. Ми постійно розвиваємося: digital-контент, подкасти, платформи на YouTube, але традиційний теплий тембр радіо залишатиметься незмінним символом нашої культури", — розповів ведучий та музикознавець Роман Коляда.

Поділилася своїми думками і керівниця креативного кластеру "Na пошті" Марічка Юрчак:

"Для мене звуки Українського радіо — це те, що допомагає зберігати зв’язок із домом, особливо зараз, коли ми розпорошені по світу. Радіо адаптується до нових форматів і дає голос молодому поколінню, яке буде відбудовувати нашу країну. Це неймовірно важливо".

Олег Герман, спікер і учасник ефірів Українського радіо Тернопіль, зазначив:

"Радіо — це аромат слова, це школа передачі думки. Це те, що вчить нас висловлювати найглибші почуття й ідеї, створюючи зв’язок між людьми. Я пам’ятаю ті ефіри, коли кожне слово мало свою вагу, коли радіо об’єднувало музику, поезію і людські історії. Це справжня магія, яка завжди залишатиметься в серці".

Юрій Кульпа, прес-офіцер 105-ї бригади Тероборони ЗСУ, розповів про співпрацю між військовими та радіо:

"Радіо для нас — це не просто джерело інформації, це голос, який підтримує, надихає і дає надію. Завдяки роботі журналістів ми можемо донести правду про героїв нашого часу, про боротьбу за нашу свободу. Для мене, як для колишнього журналіста, це велика честь працювати у такій співпраці".

Нагадаємо, 16 листопада відбудеться прем'єра документального проєкту "100 років Українського Радіо". Його можна буде переглянути на різних платформах.

Топ дня

Вибір редакції

На початок