Завершилося голосування за "Громадський бюджет": який проєкт набрав найбільше голосів

Завершилося голосування за "Громадський бюджет": який проєкт набрав найбільше голосів

У результаті голосування за проєкти "Громадського бюджету – 2024" найбільше голосів набрав благоустрій території 14-ї школи в Тернополі. Цей проєкт передбачає заміну старого асфальту та облаштування шахового поля і столиків.

Про це Суспільному повідомила речниця міськради Мар’яна Зварич.

Подала цей проєкт членкиня батьківської ради школи та матір двох учнів цієї школи Олена Теслюк. Вона каже проєкт благоустрою подвір’я зібрав найбільше голосів на платформі "Громадський бюджет" цього року — 2 854.

Проєкт, який набрав найбільше голосів
Проєкт №15. Фото: budget.e-dem.ua/

проєкт набрав найбільше голосів
Загальний вигляд майданчика, стіл-шахівниця з лавками. Фото: budget.e-dem.ua/

"На цьому подвір’ї відбуваються всі заходи загальношкільні. Хочеться трохи, щоб воно змінилося, наші сучасні діти хочуть змін. Оскільки школа — освітній простір, то ми подумали, що шахи якнайкраще впишуться візуально в це подвір’я. Багато дітей, батьків з дітками тут гуляють. Відповідно, їм буде чим тут зайнятися", — каже Оксана Теслюк

Подвір'я на якому хочуть встановити майданчик
Подвір'я школи. Фото: Суспільне Тернопіль

Шахове поле хочуть облаштувати поряд з подвір’ям.

"Ми плануємо облаштувати великі шахи. Поруч будуть столи, але ми будемо радитися з ландшафтними дизайнерами, які розкажуть, як рослинність впливатиме на цю територію і чи доречно буде саме тут їх облаштовувати. Шахове поле орієнтовно, передбачаємо, займатиме десь 4 на 4 метри. Шахи такі гарні мають бути. По висоті від 80 сантиметрів — до метра. І основа — десь 30 сантиметрів в діаметрі".

Авторка проєкту
Олена Теслюк. Фото: Суспільне Тернопіль

Директорка 14-ї школи Оксана Добровольська говорить, проєкт на "Громадський бюджет" подають вже вдруге.

"Ми подались на великий проєкт, який передбачає фінансування 2 мільйони гривень. Кошти ми плануємо використати для того, щоб простір освітній для дітей був не тільки внутрішньо красивий, а й і зовні середовище сприяло розвитку, творчості, креативу".

Директорка школи
Оксана Добровольська. Фото: Суспільне Тернопіль

Речниця міської ради Мар’яна Зварич розповіла, що голосування за проєкти закінчилося 9 листопада. У ньому взяли участь майже 16 тисяч жителів Тернопільської громади. Більшість проєктів стосуються благоустрою міста. Цьогорічним положенням про громадський бюджет передбачено, що проєкти категорії "Освіта" можуть становити лише 30% від загальної кількості переможців. Тому, точні результати будуть відомі після засідання номінаційного комітету, яке відбудеться наступного тижня.

"Точно можу сказати, що переможців буде кілька. З них найбільшу кількість голосів набрали школа №14 і школа №17 для облаштування просторів біля своїх навчальних закладів. Вони 100% будуть переможцями. По інших проєктах ще буде розглядати номінаційний комітет. Реалізація цих проєктів невідомо чи буде наступного року. Вона буде залежати від безпекової ситуації в країні, буде залежати від можливостей і фінансових ресурсів Тернопільської громади. Тож цілком імовірно, що ці проєкти будуть реалізовуватися або через рік, або й після нашої перемоги".

речниця міської ради
Мар’яна Зварич. Фото: Суспільне Тернопіль

На початок