У Тернопільській громаді розпочалося голосування за проєкти "Громадського бюджету-2024". Про це розповіла речниця міської ради Мар’яна Зварич. За її словами, до голосування допустили 18 проєктів.
Бере участь у голосуванні тернополянка Юлія Олов’янчик:
"Я надала перевагу "Реконструкція пішохідних доріжок", а особливо дворів та обрала "Активи заради перемоги". Цей найближче мені зараз".

Один із великих проєктів "Громадського бюджету" — капітальний ремонт спортивного майданчика Тернопільської школи №17. Автор проєкту вчитель фізкультури Андрій Демидась. Він каже, на спортивному майданчику з 1974 року не проводили ремонтні роботи.

"Закладаємо 2 мільйони. Хочемо зробити штучне покриття для футбольного поля, зробити для мініфутболу поле, перенести баскетбольні стійки, зробити для баскетболу та стрітболу, якщо вийде, то ще волейбольний майданчик, щоб був комплекс усіх спортивних ігор. Хочемо зробити бігові доріжки з гумовим покриттям, встановити вуличні тренажери, оновити турніки та бруси".


Серед малих проєктів — реконструкція пішохідної доріжки до школи №20. Заступниця директора та співавторка проєкту Ірина Геляс розповіла, доріжку вклали асфальтом у 1982 році і з того часу її не оновлювали. На його реалізацію потрібно 498 тисяч гривень.
"Коріння дає тріщини, незручно ходити, діти вибігають на фізкультуру, можна впасти та щось собі зробити. Бруківки на 170 метрів квадратних. Хочемо встановити 77 метрів нових поребриків".


Ірина Геляс каже, подала ще один великий проєкт "Затишний внутрішній шкільний дворик для учнів".

"Ми вже подавали цей проєкт у позаминулому році. Він не пройшов. Із 1982 року з часу створення школи не було її оновлення. Цей проєкт передбачає витрати на 1 мільйон 995 тисяч гривень. Сюди входить демонтаж старого асфальтного покриття, вкладання бруківки та поребрика, оновлення сходів, а їх є три, ландшафтний дизайн нашої клумби, лавочки, де могли б діти проводити уроки і велопарковка на 6 велосипедів".


Тернополяни, з якими ми поспілкувалися, про голосування за проєкти "Громадського бюджету-2024", кажуть:
Оксана Бурбело: "Швидше за все, я підтримаю таке питання, як діти. Тому, що діти ростуть і розвиваються. Тому таке, як спортивний майданчик, — їм потрібно це. Будь-яка школа, чи будь-який двір. Зараз вони в наш час, я вважаю, трохи обмежені. Нами обмежені, бо ми не можемо з ними кудись сходити чи ще щось. То хоча б для них такі проєкти повинні бути, щоб діти розвивалися".

Віталій Юсько: "Пів мільйона на те, щоб ямку залатати — матюкатися ж не можна? Дуже важко цього не робити. Я цього не розумію. Класти бруківку, ремонтувати щось таке".

Речниця тернопільської міськради Мар’яна Зварич розповіла, голосувати за проєкти можна до 9 листопада.
За її словами, цього року тернополяни подали 25 проєктів. З них до голосування допустили 13 великих та 5 малих. Гроші на реалізацію проєктів поки що не виділили.
"Положенню відповідає, що чим більша кількість, звісно голосів, тим більші шанси перемогти. Але має бути мінімальна межа кількості голосів. Для малих проєктів — це мінімум 300 голосів. Для великих — мінімум 500 голосів. Кількість переможців буде визначатися вже за результатами кількості голосів. Орієнтовно, це може бути декілька малих проєктів і приблизно 6 великих проєктів. Все залежить від того, як активно люди будуть голосувати, чи буде цей мінімальний поріг голосів.

Мар’яна Зварич каже, прогнозувати зараз важко.
"Ми очікуємо результатів голосування. Головне — мінімальний поріг. Попереднього року, в зв’язку з війною, з початком воєнних дій попередні проєкти "Громадського бюджету" не були реалізовані. Відповідно, не оголошувався новий конкурс. Впродовж оцих двох років війни поступово деякі проєкти реалізовуються і тому було ухвалено рішення оголосити новий проєкт "Громадського бюджету": які проєкти можуть бути реалізовані в майбутньому".
За словами речниці Тернопільської міськради, голосувати можуть громадяни України, які зареєстровані на території Тернопільської міської територіальної громади. Зробити це можна через електронний сервіс "Громадський бюджет" або в Центрі надання адміністративних послуг.