До 2 мільйонів гривень: у Тернополі приймають заявки на "Громадський бюджет-2024"

До 2 мільйонів гривень: у Тернополі приймають заявки на "Громадський бюджет-2024"

Проєкти за кошти місцевого бюджету
Громадський бюджет. Фото: Суспільне Тернопіль

У Тернопільській громаді розпочали приймати заявки на "Громадський бюджет-2024". Про це повідомили на сайті міської ради. Проєкти можна подати на конкурс до 30 вересня.

Цьогоріч на проєкти категорії "Освіта" виділятимуть не більше 30% від загальної суми Громадського бюджету. Які проєкти отримають найбільшу підтримку та реалізують у наступному році за гроші місцевого бюджету — вирішуватимуть жителі громади.

Хто може подавати проєкти?

Автором може бути як одна людина, так і декілька. Це громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, які мають дозвіл на постійне проживання на території України, та на момент подання проєкту досягли 16-річного віку.

Які проєкти та з яким бюджетом прийматимуть?

Приймають малі проєкти, вартість реалізації — від 1000 до 500 000 гривень, а також великі проєкти — від 500 000 до 2 000 000 гривень. Вони повинні бути спрямовані на покращення інфраструктури громади (вулиці, парку, дороги, спортивного чи дитячого майданчика, територій школи, медичних закладів тощо).

Якщо реалізація проєкту передбачає використання земельної ділянки, вона повинна належати до власності територіальної громади та не перебувати у власності чи користуванні фізичної або юридичної особи (окрім ОСББ).

Результати проєкту мають бути загальнодоступними та безкоштовними для всіх жителів громади.

Проєкт має подати одним з авторів проєкту, кажуть в міській раді. Це можна зробити на Е-сервісі "Громадський бюджет" або принісши заяву до Центру надання адміністративних послуг. Кожен автор може подати не більше, аніж один великий та один малий проєкт.

Нагадаємо, "Громадський бюджет" — це програма фінансування проєктів за гроші місцевих бюджетів. Його проводять з 2015 року.

Згідно з інформацією, опублікованою на сайті Тернопільської міської ради, за минулий рік реалізували 16 проєктів на загальну суму 12 851 588 гривень. Це 6 великих та 10 малих проєктів. Найбільше з них стосуються шкіл Тернополя.

Читайте також

На початок