Світовий рекорд і шість медалей: як українці виступили в четвертий день чемпіонату Європи-2024 з параплавання

Український параплавець Андрій Трусов на чемпіонаті Європи-2024
Андрій Трусов на чемпіонаті Європи-2024 з параплавання. IPC/Pedro Vasconcelos

Результати четвертого дня чемпіонату Європи-2024 з параплавання.

У португальській Мадейрі, де триває чемпіонат Європи-2024 з параплавання, розіграли медалі четвертого змагального дня. Збірна України, в якої було вже 29 медалей, додала до свого доробку ще шість нагород: по два "золота", "срібла" й "бронзи". За підсумком дня "синьо-жовті" знову зрівнялися з Італією за кількістю медалей (35), але через те, що поступаються за ґатунком нагород, продовжують посідати проміжне друге місце в медальному заліку.

Як виступили українці

Фінали четвертого дня відзначилися для України першим світовим рекордом на цьому чемпіонаті. Автором цього досягнення став Андрій Трусов з Донеччини. Дворазовий паралімпійський чемпіон здобув титул на дистанції 100 м на спині в класі S7 серед спортсменів з порушеннями опорно-рухового апарату. Українець показав час 1:07.60 хв, що став новим найкращим результатом в історії цієї дисципліни. До цього Євро рекорд також належав Трусову, який встановив його на Паралімпійських іграх 2021 року в Токіо — 1:08.14 хв. Під час кваліфікації ЧЄ-2024 цей результат перевершив турок Турґут Аслан Яраман — 1:07.91 хв, проте у фіналі він фінішував другим, програвши українцеві всього чотири сотих секунди. Третє місце в цій категорії посів інший українець — Юрій Шенгур (1:10.50 хв).

Після двох медалей в естафетах перше особисте "золото" цього чемпіонату виборов переможець Токіо-2020 Денис Остапченко. Плавець з Миргорода, що на Полтавщині, став найкращим на 50 м на спині в класі S3. Він переміг з результатом 46.55 с, на 1.12 с випередивши найближчого переслідувача, німця Йосію Тіма Александра Топфа.

Друге "срібло" турніру здобув маріуполець Данило Чуфаров: на 200 м комплексом у класі SM11 серед спортсменів з порушеннями зору. Українець показав час 2:22.29 хв, на 4.28 с поступившись Роґіру Дорсману. Водночас нідерландцеві вдалося в цьому запливі побити торішній світовий рекорд того самого Чуфарова, перевершивши його на 0.15 с, — 2:18.01 хв.

Ще одну срібну нагороду Україні приніс пʼятиразовий паралімпійський чемпіон Олексій Федина. Дебютну медаль цього Євро спортсмен, родом зі Львова, здобув на 100 м брасом у класі SB12 з часом 1:08.17 хв. Від переможця, азербайджанця Валі Ісрафілова, його відділили 1.46 с.

Третю "бронзу" чемпіонату також виграла Марина Вербова, яка замкнула топ-3 на дистанції 50 м на спині в класі S4 з часом 54.42 с.

Медалі України на ЧЄ-2024 з параплавання: день 4

• "Золото": Андрій Трусов (100 м, спина, клас S7), Денис Остапченко (50 м, спина, S3)
  • "Срібло": Данило Чуфаров (200 м, комплекс, SM11), Олексій Федина (100 м, брас, SB12)
  • "Бронза": Марина Вербова (50 м, спина, S4), Юрій Шенгур (100 м, спина, клас S7)

Загалом за чотири дні змагань Україна має вже 35 медалей: 13 золотих, 10 срібних та 12 бронзових. У лідери української команди вийшов Андрій Трусов, який на цьому Євро здобув три "золота".

ЧЄ-2024 з параплавання. Медальний залік: топ-5 (після чотирьох днів)

1. Італія — 14 золотих + 15 срібних + 6 бронзових (35 медалей загалом)