Жіноча збірна України вперше за 10 років вийшла на чемпіонат Європи з гандболу

Жіноча збірна України з гандболу
Жіноча збірна України з гандболу. Федерація гандболу України

Посіли друге місце у відбірковій групі.

Жіноча збірна України з гандболу вийшла на чемпіонат Європи-2024. "Синьо-жовті" оформили перепустку на турнір за підсумками матчу останнього туру відбору проти Словаччини.

Суперницями України у кваліфікації на Євро-2024 стали Німеччина, Словаччина та Ізраїль. У перших п'яти турах українки здобули три перемоги — дві над Ізраїлем та одну над Словаччиною, а обох поразок зазнали від німкень.

Німеччина достроково виграла відбіркову групу та вийшла на Євро. Натомість доля другої прямої путівки вирішувалась у матчі останнього туру між Словаччиною та Україною: щоб зберегти друге місце та кваліфікуватись на турнір, підопічним Бориса Чижова було достатньо не програти словачкам з різницею у понад п'ять голів.

Як пройшов матч Словаччина — Україна

• Старт гри минув за рівної боротьби. За рахунку 7:7 Словаччина почала нарощувати перевагу та повела з різницею у п'ять голів — 14:9.
  • До кінця тайму Україна зуміла скоротити відставання до двох м'ячів. На перерву команди пішли за рахунку 15:13 на користь господарок.
  • У другому таймі словачки продовжували втримувати перевагу, однак українки не відпускали суперниць на відстань у понад чотири голи. А ближче до завершення поєдинку навіть зрівняли рахунок.
  • У підсумку фінальна сирена зафіксувала нічию — 25:25. Цей результат влаштував Україну.

Кваліфікація Євро-2024. 6-й тур

Словаччина — Україна 25:25

Україна посіла друге місце у групі та вперше з 2014 року зіграє на жіночому чемпіонаті Європи з гандболу.

Підсумкова турнірна таблиця групи 2

1. Німеччина — 12 очок (6 матчів), різниця голів 227:102
  2. Україна — 7 (6), 155:174
  3. Словаччина — 5 (6), 147:168
  4. Ізраїль — 0 (6), 122:207

Чемпіонат Європи-2024 з гандболу: що відомо

• Фінальна частина Євро-2024 відбудеться з 28 листопада до 15 грудня у трьох країнах: Австрії, Угорщині та Швейцарії.
  • Збірна України з гандболу була незмінним учасником жіночих чемпіонатів Європи з 1994 до 2014 року. Після цього ж українки пропустили чотири поспіль континентальні першості.
  • Найкращий результат жіночої збірної України з гандболу на Євро — "срібло" у 2000 році.