Збірна України U19 здобула другу перемогу в елітраунді відбору на Євро-2024 з футболу: турнірна таблиця

Юнацька збірна України
Юнацька збірна України. УАФ

Як пройшов матч з Латвією.

Юнацька збірна України з футболу здобула другу перемогу в елітраунді відбору на Євро-2024. "Синьо-жовті" у північномакедонському Скоп’є обіграли Латвію з рахунком 3:0.

В елітраунді відбору Україна U19 отримала у суперники Швейцарію, Північну Македонію та Латвію. До основної частини змагань у Північній Ірландії вийде лише переможець квартету.

Мінітурнір у Скоп'є Україна розпочала з перемоги над господарями — 2:0. Другим суперником команди Дмитра Михайленка стала Латвія, яка у першому турі програла Швейцарії з рахунком 0:1.

Як минув матч України U19 та Латвії U19

• Українці зуміли відкрити рахунок на 34-й хвилині матчу: влучного удару завдав нападник київського "Динамо" Матвій Пономаренко. На перерву команди пішли за мінімальної переваги "синьо-жовтих".
  • У середині другого тайму Пономаренко подвоїв перевагу України, реалізувавши пенальті. Загалом цей гол став для 18-річного футболіста третім в елітраунді відбору — він також забивав півічномакедонцям.
  • Наприкінці поєдинку форвард "Сандерленда" Тімур Тутеров забив третій м'яч України. У підсумку — 3:0 на користь команди Михайленка.

Елітраунд відбору на Євро-2024 (U19). Другий тур

Україна U19 — Латвія U19 3:0

Голи: Пономаренко, 34, 60 (пенальті), Тутеров, 89

У паралельному матчі другого туру Швейцарія також здобула другу перемогу, здолавши Північну Македонію з рахунком 2:0. У турнірній таблиці Україна випереджає швейцарців завдяки кращій різниці забитих та пропущених голів.

Група 7. Турнірна таблиця

1. Україна U19 — 6 очок (2 матчі), 5:0 (різниця м'ячів)
  2. Швейцарія U19 — 6 (2), 3:0
  3. Латвія U19 — 0 (2), 0:4
  4. Північна Македонія U19 — 0 (2), 0:4

Доля єдиної путівки на Євро-2024 вирішиться в очному матчі між Україною та Швейцарією. Враховуючи кращу різницю голів, "синьо-жовтим" достатньо не програти для виходу на турнір.

Матч Україна — Швейцарія пройде у вівторок, 26 березня. Початок — о 15:00 за київським часом.

• Востаннє юнацька збірна України грала на чемпіонаті Європи у 2018 році в Фінляндії, де дійшла до півфіналу.
  • Українці не зуміли кваліфікуватись на Євро-2023, посівши останнє місце в групі елітного раунду. Найкращий результат команди на цьому рівні — "золото" 2009 року.
  • Фінальная стадія Євро-2024 пройде з 15 до 28 липня у Північній Ірландії і стане відбором від УЄФА до ЧС-2025 (U20).